Reklama

Będą posterunki policji w Jaraczewie i Żerkowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Posterunki policji powstaną w Jaraczewie i Żerkowie. Burmistrzowie Dariusz Strugała i Michał Surma podpisali w tej sprawie porozumienie z podinsp. Violettą Mojta, zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

- Mamy to - powiedział Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa po tym, jak podpisał porozumienie z podinsp. Violettą Mojta - zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na mocy którego w Jaraczewie ponownie utworzony zostanie posterunek policji. 

W Żerkowie i Jaraczewie powstaną posterunki policji  

Podobny dokument parafował również burmistrz Żerkowa Michał Surma.    

 - To bardzo ważne w historii gminy Jaraczewo wydarzenie, z perspektywy bezpieczeństwa naszych mieszkańców - mówi włodarz Jaraczewa. 

Jaraczewski posterunek swoją siedzibę będzie miał przy ulicy Kolejowej 9, w budynku dawnego przedszkola. Samorząd musi przygotować pomieszczenia, w których policjanci będą pracować. Burmistrz Jaraczewa mówi, że na najbliższej sesji (26 stycznia) zostaną zabezpieczone środki na remont lokali potrzebnych do funkcjonowania posterunku. Samorząd nie ma jeszcze kosztorysu niezbędnych prac, ale burmistrz szacuje, że remont może pochłonąć około 250 tys. zł.  

W Żerkowie posterunek będzie się mieścił przy ulicy Kolejowej - w budynku byłej szkoły podstawowej. W wyremontowanym obiekcie znajdują się aktualnie Miejsko-gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz biblioteka.

Gminy Jaraczewo i Żerków muszą zakupić radiowozy   

Jak ustaliliśmy, na potrzeby posterunków, gminy postanowiły zakupić radiowozy.  

 - Zobowiązaliśmy się do zakupu radiowozu na potrzeby policjantów pracujących w Posterunku Policji w Żerkowie - potwierdza Michał Surma, burmistrz Żerkowa. 

Ilu policjantów będzie pracowało w Żerkowie i Jaraczewie?  

Według burmistrza Jaraczewa, posterunek powinien ruszyć w drugiej połowie roku 2023. Zdaniem Michała Surmy - placówka w Żerkowie ma zostać uruchomiona w pierwszym półroczu 2023 roku.

Według policji, posterunki otwierane są po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób mieszkających na danym terenie, ułatwić dostęp do dzielnicowego i kontakt z nim.  

 - Jeżeli policjanci będą na miejscu, to szczególnie starsi mieszkańcy gmin będą mieli łatwiejszy bezpośredni dostęp do funkcjonariusza. Aktualnie w rewirze jest dwóch dzielnicowych, którzy większość czasu spędzają w terenie. Z chwilą otwarcia posterunków zawsze funkcjonariusz będzie na miejscu, który przyjmie mieszkańca. Szybszy będzie czas reakcji na zdarzenia, do których będzie dochodziło na terenie gmin Jaraczewo, czy Żerków - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

W posterunkach będzie pracowało po 8 policjantów, którzy będą funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.  

- Jest podpisane porozumienie odnośnie utworzenia placówek. Przed oficjalnym otwarciem posterunków, wszystko zostanie ustalone i określone. Wtedy będzie wiadomo, jakich pionów policjanci będą pełnili służbę w posterunkach oraz, w jakich godzinach będą one czynne - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

                                  
 Czy Waszym zdaniem są potrzebne  posterunki w Jaraczewie i Żerkowie? Piszcie w komentarzach.    

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 
     

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy