Reklama

Jeżdżą po okolicy i robią zdjęcia posesji? "Po okolicy krąży samochód szara myszka"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jeżdżą po okolicy i robią zdjęcia posesji? "Po okolicy krąży samochód szara myszka" - Zdjęcie główne

Taki pojazd sfotografowali mieszkańcy gminy Gizałki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Auto osobowe, z którego mężczyźni robią zdjęcia posesji zauważono w Wilczy – gmina Kotlin.

Samochód podjeżdża pod czyjąś bramę. W środku siedzi dwóch mężczyzn, fotografują posesję i szybko odjeżdżają. Taki incydent dostrzegła wczoraj mieszanka Wilczy (gm. Kotlin). 

Jeżdżą po okolicy i robią zdjęcia posesji   

Informację zamieściła w mediach społecznościowych, która została już ponad 100 razy udostępniona.                
 

- Uwaga mieszkańcy Wilczy. Po okolicy krąży samochód szara myszka w sedanie (sytuacja działa się zbyt szybko, aby uchwycić markę, oraz nr rejestracyjne) , dwaj mężczyźni robią zdjęcia posesji oraz budynków! Uważajcie na siebie oraz sąsiadów - pisze internautka.

 - Bacznie obserwowali dom, niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia samochodu. Panowie ubrani byli w kaptury - dodaje  mieszkanka Wilczy.  

Niespełna miesiąc temu podobna sytuacja miała miejsce w sąsiednim powiecie pleszewskim. Mieszkańcy wioski dostrzegli, że dwie osoby podjechały pod płot, a kierowca robił zdjęcia posesji. Fotografujący poruszali się szarym audi. Auto zostało zarejestrowane w Ostrołęce (województwo mazowieckie).

Podobne incydenty miały miejsce w sąsiednich powiatach    


Podobne sytuacje miały miejsce na terenie sąsiedniego powiatu krotoszyńskiego i niedawno pleszewskiego. Na jednej z posesji doszło tam do włamania. Wcześniej okoliczni mieszkańcy mieli widzieć ludzi, którzy z samochodu robili zdjęcia budynkom mieszkalnym. Czy te sytuacje mogły mieć związek ze sobą? 

 
Póki co sołtys Wilczy Ireneusz Przewłocki nie słyszał nic o sprawie tajemniczego samochodu. 

- Nikt z mieszkańców nie sygnalizował mi żadnej podejrzanej sytuacji – mówi włodarz wioski. – Zainteresuje się sprawą – dodaje Ireneusz Przewłocki. 

Czy policja w Jarocinie ma zgłoszenie o osobach obserwujących domy?  


Policja w Jarocinie nie otrzymała żadnego oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie.

Funkcjonariusze apelują jednak, aby mieszkańcy zwracali uwagę na każde niepokojące zjawisko i w razie konieczności informowali policję. 


 - Funkcjonariusze sprawdzą podejrzane sytuacje. Jeżeli ktoś będzie jeździł fotografował posesje, to prosimy zapamiętać numer rejestracyjny. Podjedziemy wylegitymujemy osoby się nim poruszające – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

                 
Jak się zabezpieczyć przed włamaniem?   

Nasze domy lub mieszkania, w których zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Okazją do kradzieży mogą być otwarte drzwi lub okna, nawet podczas chwilowej nieobecności lub snu domowników. Do włamania zachęcają słabe drzwi, łatwe do otwarcia zamki i brak zainteresowania sąsiadów.

Policjanci radzą jak do minimum ograniczyć te zagrożenia.

 Zabezpiecz drzwi :
• wyposaż drzwi w odpowiednie zamki patentowe - wykazy tych zamków posiadają firmy ubezpieczeniowe i specjalistyczne sklepy; w drzwiach zamontuj również zabez-pieczenie przeciwwyważeniowe;

• doskonałym zabezpieczeniem jest system alarmowy - wybierz firmę, której systemy ochronne gwarantują uzyskanie zniżki ubezpieczeniowej;
• zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu. Złodziej nie lubi światła, a wyższy rachunek z nawiązką zrekompensuje Ci wzrost poczucia bezpieczeństwa.


 Poznaj swojego sąsiada:
• Pamiętaj - najlepszym zabezpieczeniem domu lub mieszkania jest życzliwy sąsiad. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”. Jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu - dzwoń do Policji. Dzisiaj pomożesz Ty - jutro pomogą Tobie!
 

Pamiętaj! Dzwoń na policję, gdy:
• zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu;
• usłyszysz hałasy na posesji sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali;
• zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania;
• opuszczając na dłuższy czas swój dom (urlop, pobyt w szpitalu), zostaw zaufanemu sąsiadowi klucze i poproś o zapalanie codziennie chociaż na kilka minut światła w różnych pomieszczeniach, czy wyjmowanie ze skrzynki Twojej korespondencji;
• zauważysz podejrzaną osobę obserwującą okoliczne obiekty.

Co sądziecie o sprawie? Czy też w Waszej okolicy pojawił się podejrzany samochód, z którego robiono zdjęcia posesji? Piszcie w komentarzach.       

[AKTUALIZACJA godz. 15.10 ]

Policja poinformowała o ustaleniach w sprawie.     

 - Dzielnicowi z Kotlina dotarli do kobiety z Wilczy i do właściciela posesji, która była fotografowana. Mężczyzna wie o tym, że ludzie przyjeżdżają i robią zdjęcia, robią to za jego zgodą ponieważ budynek został wystawiony na sprzedaż - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.       

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy