Reklama

Pacjentka: Dały mi drugie życie. Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Reklama

 

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Po lekarzach i ratownikach medycznych są pierwszym froncie walki z koronawirusem.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek przypada 12 maja i został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego dnia bowiem przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.


Niełatwą pracę średniego personelu medycznego doceniamy dopiero wtedy, kiedy potrzebujemy pomocy. To one są najbliżej chorych. Opiekują się nimi całą dobę. Często pocieszają i dodają otuchy w trudnych chwilach. Tak było w przypadku Marii Gorzelańczyk z Jarocina.


64-latka walczyła o życie w jarocińskim szpitalu.

 

Pielęgniarki i opiekunki medyczne dodawały nadziei i otuchy. Głaskały po czole i pocieszały, że będzie lepiej (płacz, płacz). To są kochane dziewczyny. Dały mi drugie życie. (płacz) - mówi wyraźnie wzruszona nasza Czytelniczka. 

                                                 
Wydaje się, że słowa pani Marii są najpiękniejszym prezentem na przypadający dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Czytaj rozmowę 

 W jarocińskim szpitalu jest ponad 140 pielęgniarek i blisko 40 położnych.    

 

 - Miniony rok był dla pielęgniarek i położnych jak i dla wszystkich pracowników szpitala bardzo trudny, wymagał pracy w ciężkich warunkach w obliczu nie znanej nam choroby, epidemiologicznego zagrożenia oraz obaw o życie własne i naszych bliskich. Każdy dzień stawiał przed nami nowe wyzwania, a wykonywanie  obowiązków zawodowych w warunkach podwyższonego ryzyka i niepewności niosło za sobą zmęczenie nie tylko fizyczne ale i emocjonalne - mówi Marii Walczak, dyrektor ds. pielęgniarek w jarocińskim szpitalu.

 

 Jarociński szpital zorganizował konkurs „Pielęgniarka i położna w dobie pandemii”. Prace wystawiono w holu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy