Reklama

Łóżka covidowe do likwidacji. Jarocińska ortopedia wraca do pracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Łóżka covidowe do likwidacji. Jarocińska ortopedia wraca do pracy - Zdjęcie główne

Łóżka covidowe można zlikwidować. Jarocińska ortopedia wraca do pracy | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińska ortopedia wraca do pracy. Łóżka covidowe można zlikwidować. Jest decyzja wojewody.

Reklama

O tworzeniu oddziałów covidowych w jarocińskim szpitalu za każdym razem decydował wojewoda wielkopolski.

Pierwszy raz taki oddział powstał na początku listopada ubiegłego roku. Wówczas szpital musiał przygotować 22 łóżka plus 4 z respiratorami i 4 obserwacyjne.

Łóżka covidowe do likwidacji. Jarocińska ortopedia wraca do pracy po niespełna dwóch miesiącach

Niestety, w obliczu lawinowego wzrostu zachorowań, w marcu z urzędu wojewódzkiego nadeszła wiadomość z poleceniem ponownego uruchomienia oddziału COVID-owego w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie

Tym samym od 20 marca, do Jarocina - podobnie, jak wcześniej - zaczęli trafiać pacjenci kierowani przez pełnomocnika wojewody wielkopolskiego do spraw koordynacji miejsc docelowych transportu pacjentów z podejrzeniem lub zarażonych SARS-CoV-2, czyli praktycznie w terenu całej Wielkopolski. 

Nasza lecznica tym razem musiała przygotować znacznie więcej miejsc - łącznie aż 50, w tym 6 respiratorowych. Zostały one rozmieszczone na dwóch oddziałach - ortopedycznym i dawnym ginekologicznym. Tym samym trzeba było ponownie zmienić grafiki pracy i przesunąć sprzęt oraz personel do obsługi pacjentów covidowych.

Łóżka covidowe do likwidacji - jednak nie wszystkie. Ale jarocińska ortopedia może wrócić do pracy

Od początku maja liczba zakażonych oraz tych, którzy wymagają hospitalizacji zaczęła się stopniowo zmniejszać. W tej sytuacji wojewoda wielkopolski wydał polecenie likwidacji jednego z oddziałów covidowych w Jarocinie - dokładnie tego, który działał na ortopedii.

- Póki co 22 łóżka covidowe oraz 6 respiratorowych na dawnej ginekologii pozostają - wyjaśnia Henryk Szymczak, prezes szpitala. - Ale ortopedia może już wrócić do normalnej pracy - dodaje.      

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy