Reklama

Nowy sztandar od wiceburmistrza na 110-lecie jednostki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicza Straż Pożarna w Witaszycach obchodziła jubileusz 110-lecia istnienia. Z tej okazji odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru dla jednostki, którego dokonał z-ca burmistrza Jarocina Bartosz Walczak.

Reklama

Ceremonię rozpoczęła msza św. w kościele w Witaszycach. Następnie goście przemaszerowali pod miejscową remizę. Uroczystości na placu rozpoczęły się od uczczenia minutą ciszy zmarłych druhów. 

- Dzień bardzo ważny, bo to dzisiaj 11 listopada, dzień, w którym świętujemy przez Polskę odzyskanie niepodległości, świętujemy również 110. rocznicę utworzenia OSP w Witaszycach - mówił Szymon Klarzyński, prezes OSP Witaszyce, który przedstawił historię jednostki.  

 Nowy sztandar od wiceburmistrza na 110-lecie jednostki.


 OSP Witaszyce została powołana 11 listopada 1911 roku. Dwa lata później do jednostki zakupiono sikawkę z wężami, dwa beczkowozy, drabinę oraz 44 sztuki umundurowania. W 1937 roku jednostka otrzymała pierwszy sztandar, który w czasie okupacji był przechowywany przez druha Michała Kałmuckiego w cegielni Witaszyce. W 1945 roku sztandar formalnie wrócił do jednostki. W czasie okupacji straż nie zawiesiła działalności.


W 1976 OSP Witaszyce zostało odznaczone Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 1999 roku przez 30 godzin brała udział w gaszeniu pożaru zakładu w Golinie.

-  Był to jeden z największych i najtragiczniejszych pożarów na terenie gminy Jarocin  - zaznaczył prezes.

Z okazji jubileuszu jednostka otrzymała nowy sztandar, który przekazał wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak.

 Nowy sztandar od wiceburmistrza na 110-lecie jednostki.

- Chciałbym Wam złożyć najserdeczniejsze podziękowania za dotychczasową służbę. Za to, że każdego dnia, każdy z was dokłada swoją cegiełkę do historii 110-lecia świętowanego dzisiaj.  Chcę życzyć wam dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów, a także podziękować i życzyć wszystkiego dobrego waszym bliskim i rodzinom, które wspierają was w tej trudnej misji - mówił zastępca burmistrza Jarocina.

Gratulacje i życzenia złożyła również starosta Lidia Czechak.

- Strażacy nie tylko wyjeżdżają, aby ratować zdrowie i życie mieszkańców, ale także ponad podziałami jednoczą różne środowiska w celach kulturalnych, społeczno-edukacyjnych, za co jesteśmy wam wdzięczni - mówiła szefowa powiatu.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.           

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy