Reklama

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej - czy coś z nimi nie tak? Wyjaśniamy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Jarocin

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej - czy coś z nimi nie tak? Wyjaśniamy  - Zdjęcie główne

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej - czy coś z nimi nie tak? Wyjaśniamy | foto Fot. UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej - czy coś z nimi nie tak. Wyjaśniamy.

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej postawione zostały około czterech miesięcy temu. Są nowoczesne i nie tylko mieszkańcy cieszyli się z tej zmiany. 

Ich radość nie trwała jednak długo. Szybko zmieniała się  w zdziwienie.

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej. Dlaczego wcześniej nie świeciły? 

Otóż żadna z postawionych lamp ulicy Siedlemińskiej nie świeciła. Panowały tam „egipskie ciemności”.

- To jest bardzo ciekawe zjawisko - mówili obserwujący sytuację ludzie. - Kto stawia nowe lampy tylko po to, żeby stały? O co tu chodzi, kiedy wreszcie one zaświecą? - pytali mieszkańcy.

Zadzwoniliśmy więc do szefa tej gminnej spółki, żeby zapytać w czym jest problem.

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej. Wszystkiemu winna energetyka

- My postawiliśmy lampy i złożyliśmy wniosek do energetyki o przydzielenie licznika. A oni mają do 16 miesięcy na rozpatrzenie takiego wniosku - tłumaczył Marcin Leśniak, prezes jarocińskiego ZUK-u. - My czekaliśmy około 4. To i tak krótko. Ale do tego czasu nie mogliśmy włączać tych lamp - dodał.

Prezes ZUK-u zapewnił, że energetyka już przydzieliła licznik i lampy powinny zostać po raz pierwszy zaświecone w sobotę - 11 września.

I tak się stało. Ale niespodziewanie wyniknął kolejny problem.

- Okazało się, że po tym, jak my postawiliśmy tam lampy, energetyka wykonywała jakieś swoje prace związane z przyłączeniami. W trakcie przerwali kabel i to jest powód tego, że lampy nie świecą. Mają to teraz naprawić we własnym zakresie - wyjaśniał Marcin Leśniak.

Nowe lampy przy ulicy Siedlemińskiej już świecą

Usterkę udało się naprawić i lampy rozświetliły ulicę Siedlemińską. Wszyscy mają nadzieję, że tym razem już na dobre i na długo.

A burmistrz Jarocina Adam Pawlicki tak skomentował ten fakt:

- Widać różnicę, prawda? Dla mnie - zdecydowanie jaśniej i bezpieczniej jest teraz na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie! Budowa oświetlenia to jedyna inwestycja, którą mogliśmy zrealizować na powiatowej drodze w ramach zadań własnych gminy. Wielokrotnie deklarowaliśmy też wsparcie finansowe do przebudowy drogi. Jednak realizacja inwestycji leży w kompetencjach samorządu powiatu jarocińskiego. Czekamy na ruch ze strony starostwa, by jak najszybciej droga mogła zostać przebudowana.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy