Reklama

Nowe lampy przy jarocińskich drogach - jest ich już ponad 250

Opublikowano:
Autor:

Nowe lampy przy jarocińskich drogach - jest ich już ponad 250  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Oświetlenie uliczne w Jarocinie. Gmina Jarocin. Miasto Jarocin. Ulice. Nowe lampy LED.

Przy nowych albo przebudowanych drogach w mieście i gminie Jarocin stawiane są nowe - LED-owe lampy uliczne. Oprócz tego, że zapewniają oświetlenie, to są energooszczędne. Gdzie je można spotkać?

 

Nowe lampy przy jarocińskich drogach - jest ich już ponad 250. Zadania związane z energooszczędnym oświetleniem są na terenie gminy Jarocin wykonywane w ramach Klastra Energia Jarocin. Jednym z celów powołanego Klastra jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery między innymi poprzez budowę nowego oświetlenia i inwestowania w odnawialne źródła energii.

 

Montażem nowego oświetlenia ulicznego w gminie Jarocin zajmuje się Zakład Usług Komunalnych. Powstaje ono przede wszystkim przy nowo pobudowanych albo już istniejących, ale przebudowanych drogach i ulicach.

 

Do tej pory ZUK postawił ponad 250 takich punktów świetlnych na terenie całej gminy. Łączny koszt to ponad 3 miliony złotych.

 

Nowe lampy przy jarocińskich drogach - jest ich już ponad 250. Gdzie jest już nowe oświetlenie uliczne, a gdzie wkrótce powstanie?

Na terenie miasta Jarocina 16 punktów zamontowano na ulicy Łanowej. Już wkrótce - po założeniu liczników, nowe lampy zaczną świecić. Kolejne 16 punktów powstało na ulicy Handlowej. Oświetlenie zyskał również plac zabaw na ulicy Warcianej, gdzie postawiono 8 lamp. Także Szkoła Podstawowa nr 2 zyskała w ostatnim czasie podświetlenie swojej siedziby, dzięki 24 punktom. A trwają już prace związane z przygotowaniem przetargu na oświetlenie ulicy Siedlemińskiej.

 

Około 200 nowych lamp tylu LED planowanych jest w centrum miasta. Będzie to jeden z ostatnich etapów prac związanych z wymianą sieci podziemnych i rewitalizacją w tej części miasta. Za pomocą nowoczesnego oświetlenia wyeksponowane zostaną także miedzy innymi: donice, drzewa, schody i przejścia dla pieszych. Koszt tego zadania to blisko 2,8 miliona złotych.

 

Nowe lampy przy jarocińskich drogach - jest ich już ponad 250. Również na terenie gminy.

W Golinie na ulicy Stefanowskiej trwa budowa 13 punktów świetlnych, a w trakcie wyłaniania wykonawcy oświetlenia są kolejne ulice: Grunwaldzka i Świerkowa. W Mieszkowie na ulicy Leśnej stanie 5 nowych lamp, a w Siedleminie oświetlone zostanie boisko.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE