W ostatnim czasie w jarocińskim szpitalu nastąpiło wiele zmian. Otwarto między innymi pracownię rezonansu magnetycznego i uruchomiono nowe poradnie - lekarza rodzinnego i metaboliczną. Ta ostatnia zajmuje się leczeniem zaburzeń w gospodarce lipidowej (wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów), otyłości po zabiegach bariatrycznych, cukrzycy typu 2 oraz wrodzonych wad metabolicznych u dorosłych.
Nowy lekarz w jarocińskim szpitalu - specjalista medycyny rodzinnej i Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości
W ślad za tym w szpitalu powstała kolejna poradnia - tym razem leczenia nadwagi i otyłości. Pacjentów przyjmuje w niej nowy medyk - Aleksandra Leśniak, która jest także lekarzem rodzinnym.
Aleksandra Leśniak
Aleksandra Leśniak w 2013 roku ukończyła kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W 2019 r. uzyskała tytuł specjalisty medycyny rodzinnej. Jest również certyfikowanym lekarzem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.
W 2020 przystąpiła do międzynarodowego Programu Certyfikacji z zakresu Medycyny Stylu Życia, który umożliwił jej uzyskanie tytułu Certyfikowanej Specjalistki Medycyny Stylu Życia (IBLM Diplomate - Certified Lifestyle Medicine Physician). Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.
- Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na prewencji i leczeniu chorób metabolicznych, a także korzyściach zdrowotnych niskoprzetworzonej diety opartej głównie na roślinach. W mojej pracy dokładam starań, aby kontakt z pacjentem przebiegał w atmosferze szacunku, empatii oraz zrozumienia dla szczególnych problemów, z jakimi zmagają się pacjenci dotknięci otyłością i nadwagą - podkreśla lekarka.
Przyjęcia w nowej poradni w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie na razie prywatnie
Przyjęcia w Poradni Leczenia Nadwagi i Otyłości - póki co - odbywają się odpłatnie, ale niewykluczone, że w przyszłości będą finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.Każdy, kto chce skorzystać z konsultacji, powinien się zarejestrować pod numerem telefonu: (62) 33-22-161, w godzinach od 8.00 do 15.00.
Na co mogą liczyć pacjenci w jarocińskiej Poradni Leczenia Nadwagi i Otyłości
Pierwszorazowa wizyta obesitologiczna (związana z leczeniem nadwagi lub otyłości) trwa 1,5 godziny, kosztuje 380 zł i obejmuje:
- wywiad lekarski dotyczący nadwagi, otyłości oraz chorób towarzyszących i ich leczenia,
- pomiary antropometryczne (wzrost, masa ciała, obwód pasa i bioder, BMI), pomiar ciśnienia tętniczego i badanie składu ciała metodą bioimpedencji,
- omówienie dostępnych wyników badań laboratoryjnych i zlecenie koniecznych badań,
- edukację w zakresie stylu życia: konsultacja żywieniowa, omówienie nawyków żywieniowych i ustalenie planu ich trwałej modyfikacji, poradnictwo z zakresie aktywności fizycznej,
- ustalenie wskazań i przeciwwskazań do farmakologicznego leczenia otyłości, w razie potrzeby włączenie farmakoterapii,
- ustalenie wskazań do operacyjnego leczenia otyłości - chirurgii bariatrycznej,
- ustalenie indywidualnego planu obejmującego racjonalne i bezpieczne tempo redukcji masy ciała i długotrwałe utrzymanie efektów leczenia.
PRZECZYTAJ TAKŻE
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.