Ciągle jest wielu kierowców zapomina o tym.
Niestety nieostrożność, a czasami świadome łamanie przepisów zbierają ponure żniwo. Przyczyną większości wypadków jest nieostrożność. Dochodzą do tego próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, lekceważenie znaku „Stop” czy wjeżdżanie na przejazd, gdy na sygnalizatorze pulsuje światło czerwone.
Jarocińska policja poinformowała o kobiecie, która nawet nie zwolniła autem przed przejazdem kolejowym.
Policjanci ruchu drogowego pełnili nadzór nad ruchem drogowym w okolicy przejazdu kolejowego na ulicy Folwarcznej w Jarocinie.
- Wystarczyło kilkanaście minut by stwierdzić, że kierowcy bądź to nie znają przepisów ruchu drogowego i nie wiedzą co oznacza znak drogowy STOP bądź za nie zależy im na własnym życiu – relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
- Jedną z nich jest 33-letnia kobieta, mieszkanka gminy Jarocin podróżująca samochodem marki Suzuki, która nawet nie zwolniła przed przejazdem kolejowym, nie mówiąc już o obowiązku zatrzymania się - tłumaczy rzecznik.
Specjaliści od bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypominają, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. ... Najlepiej jest po prostu zatrzymać się przed przejazdem. Nawet przejazdyz zaporami nie są w 100% bezpieczne.
- To, że szlabany są uniesione do góry, nie jest żadnym tłumaczeniem. Po pierwsze jest to rzecz martwa, która może ulec awarii. Po drugie, umieszczony przed przejazdem znak bezwzględnie nakazuje zatrzymanie się – dodaje policjantka.
Niezastosowanie się do niego oznacza mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne. ZOBACZ FILM
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.