W gminie Kotlin po raz pierwszy udało się zrealizować takie przedsięwzięcie.
- Popieram te działania. Jestem przekonany, że to początek współpracy szkół z naszego terenu. Wola Książęca przeciera szlaki, a Gmina Kotlin w tym z chęcią pomaga, wspierając projekt finansowo - mówił Mirosław Paterczyk, wójt gminy Kotlin.
Nauczyciele uczyli języków za granicą. Wniosek złożyła dyrektorka
Dyrektor szkoły już dwa lata temu złożyła wniosek o grant szkoleniowy z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Jednak pandemia nie pozwoliła na szybką jego realizację.
- Najtrudniejszym etapem było napisanie planu rozwoju szkoły oraz ciągłe kontakty w załatwianiu dokumentów związanych z wyjazdem nauczycieli - wyjaśnia Marzena Michalak - Piękna. - Ale cieszę się, że w końcu nam się udało. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z wyjazdów. Bezpośredniej nauki języka nic nie zastąpi. Jestem przekonana, że to początek współpracy. Zaczęliśmy od wyjazdu nauczycieli, żeby oni mogli dobrze pracować z dziećmi, którym też chcielibyśmy zaproponować takie wyjazdy - dodaje.
Szkołą w ramach realizacji projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” pozyskała 77.580 zł ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na realizację szkolnego programu „E-Wola - Euro-otwarci! ”.
Pozwoliło to na wyjazd siedmiu nauczycieli do różnych państw - w zależności od tego, który język chcieli doskonalić. I tak cztery nauczycielki przez dwa tygodnie uczyły się angielskiego na Cyprze, jedna na kursie metodycznym we Florencji, a dwie w Wiedniu doskonaliły umiejętności w zakresie języka niemieckiego.
- W czasie wyjazdu brałyśmy udział w międzynarodowych zajęciach, na których były stosowane ciekawe metody nauki języka obcego - wspomina jedna z nauczycielek - Joanna Jarecka.
Uczyli się języków za granicą. Stosują nowoczesne metody
Celem projektu jest podniesienie wyników nauczania, wprowadzenie nowych metod i rozwinięcie współpracy międzynarodowej poprzez wprowadzenie e- Twinningu i wymiana zagraniczna.
E-Twinning oferuje platformę do współpracy dla kadry szkolnej, a także uczniów. Może we współpracy z wybranymi krajami realizować projekty, a co najważniejsze – doskonalić języki obce w mowie i piśmie.
Zdaniem Marzeny Michalak - Pięknej , szkolenie jest początkiem wielu działań, które dopiero się będą miały miejsce w szkole.
- Nauczyciele zaczynają inaczej uczyć języka obcego, stosują nowoczesne metody, podejmują współprace z innymi krajami. Jedna grupa już nawiązała kontakt z Hiszpanią - informuje dyrektor szkoły.
Do tej pory szkoły z terenu gminy Kotlin nie prowadziły wymiany uczniów. Także nauczyciele z Woli Książęcej doskonalili swoje umiejętności z granicą jako pierwsi.
- Jeśli jakaś placówka chciałaby pójść naszym szlakiem, służę pomocą, bowiem mamy już pewne doświadczenie. Naprawdę warto korzystać z tych projektów - zachęca Marzena Michalak - Piękna.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.