Reklama

Reklama

Nauczyciele ze szkoły w Woli Książęcej doskonalili się językowo za granicą [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 2 paź 2021 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem nauczycielek ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Woli Książęcej doskonaliło swoje umiejętności językowe w różnych krajach. Pracownicy skorzystali z grantu europejskiego.

Reklama

Siedem nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Woli Książęcej wyjechało, by doskonalić znajomość języków obcych.

W gminie Kotlin po raz pierwszy udało się zrealizować takie przedsięwzięcie.

- Popieram te działania. Jestem przekonany, że  to początek współpracy szkół z naszego terenu. Wola Książęca przeciera szlaki, a Gmina Kotlin w tym z chęcią pomaga, wspierając projekt finansowo - mówił Mirosław Paterczyk, wójt gminy Kotlin.

Nauczyciele uczyli języków za granicą. Wniosek złożyła dyrektorka

Dyrektor szkoły już dwa lata temu złożyła wniosek o grant szkoleniowy z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Jednak pandemia nie pozwoliła na szybką  jego realizację.

- Najtrudniejszym etapem było napisanie planu rozwoju szkoły oraz ciągłe kontakty w załatwianiu dokumentów związanych z wyjazdem nauczycieli - wyjaśnia Marzena Michalak - Piękna. - Ale cieszę się, że w końcu nam się udało. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z wyjazdów. Bezpośredniej nauki języka nic nie zastąpi. Jestem przekonana, że to początek współpracy. Zaczęliśmy od wyjazdu  nauczycieli, żeby oni mogli dobrze pracować z dziećmi, którym też chcielibyśmy zaproponować takie wyjazdy - dodaje.

Szkołą w ramach realizacji projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” pozyskała 77.580 zł ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na realizację szkolnego programu „E-Wola - Euro-otwarci! ”.

Pozwoliło to na wyjazd siedmiu nauczycieli do różnych państw - w zależności od tego, który język chcieli doskonalić. I tak cztery nauczycielki przez dwa tygodnie uczyły się angielskiego na Cyprze, jedna na kursie metodycznym we Florencji,  a dwie w Wiedniu doskonaliły umiejętności w zakresie języka niemieckiego.

- W czasie wyjazdu brałyśmy udział w międzynarodowych zajęciach, na których były stosowane ciekawe metody nauki języka obcego - wspomina jedna z nauczycielek - Joanna Jarecka.

Uczyli się języków za granicą. Stosują nowoczesne metody

Celem projektu jest podniesienie wyników nauczania, wprowadzenie nowych metod i rozwinięcie współpracy międzynarodowej poprzez wprowadzenie e- Twinningu i wymiana zagraniczna.

E-Twinning oferuje platformę do współpracy dla kadry szkolnej, a także uczniów. Może we współpracy z wybranymi krajami realizować projekty, a co najważniejsze – doskonalić języki obce w mowie i piśmie.

Zdaniem Marzeny Michalak - Pięknej , szkolenie jest początkiem wielu działań, które dopiero się będą miały  miejsce w szkole.

- Nauczyciele zaczynają inaczej uczyć języka obcego, stosują nowoczesne metody, podejmują współprace z innymi krajami. Jedna grupa już nawiązała kontakt z Hiszpanią - informuje dyrektor szkoły.

Do tej pory szkoły z terenu gminy Kotlin nie prowadziły wymiany uczniów. Także nauczyciele z Woli Książęcej doskonalili swoje umiejętności z granicą jako pierwsi.

- Jeśli jakaś placówka chciałaby pójść naszym szlakiem, służę pomocą, bowiem mamy już pewne doświadczenie. Naprawdę warto korzystać z tych projektów - zachęca Marzena Michalak - Piękna.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -2

  Alicja

  Fajne wczasy mieli za darmo. Siedmiu językowcow w takiej małej szkole😃

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

   Do Pani M

   Ktoś tu nie zrozumiał sarkazmu 😂

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

   Do pani M

   Czyli szkolili języki do celów prywatnych - czytam że zrozumieniem.

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -2

   PaniM

   Czytanie ze zrozumieniem się kłania 😉 siedem nauczycielek doskonaliło język obcy, a nie siedmiu językowców 🙂

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

   Wczasy

   No właśnie, można się dowiedzieć którzy "jezykowcy" wyjechali?

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

  jarock zalogowany

  Jakie to ma przełożenie na efektywność nauczania w Woli Książęcej, bo rozumiem , że to nie była wycieczka ??? Z tego artykułu nie uzyskałem odpowiedzi.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

  M. A.

  Uczyli czy uczyli się 😡

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

   Adek

   👍😂