Reklama

Mieszkaniec gminy Jaraczewo złożył wniosek o zakup węgla. Dlaczego nie otrzymał jeszcze opału?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec gminy Jaraczewo złożył wniosek o zakup węgla. Dlaczego nie otrzymał jeszcze opału? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec gminy Jaraczewo jest zbulwersowany, że jeszcze nie otrzymał węgla po preferencyjnych cenach. Wniosek złożył w listopadzie. Jaraczewscy urzędnicy tłumaczą, że mężczyzna uprawniony do zakupu węgla jest dopiero od 18 stycznia. Od tego czasu samorząd nie miał jeszcze dostawy groszku.

Gmina Jaraczewo realizuje rządowy program sprzedaży mieszkańcom opału po preferencyjnych cenach. Zgodnie z procedurą przyjętą przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, jako dostawcę węgla dla gminy Jaraczewo wskazano państwową spółkę - PGE Paliwa Sp. z o.o. Zakupem opału było zainteresowanych ponad 600 mieszkańców. 

W listopadzie złożył wniosek o zakup węgla po preferencyjnych cenach  

W redakcji portalu interweniował mieszkaniec jednej z wiosek gminy Jaraczewo, który twierdzi, że do tej pory nie miał możliwości zakupu węgla po preferencyjnych cenach.  

                             
 - Złożyłem wniosek w listopadzie. Nie otrzymałem ani grama węgla po preferencyjnej cenie. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że gmina w 100 procentach zrealizowała wnioski za ubiegły rok. Nie zgadzam się z tym, co zamieszczono w internecie - denerwuje się mieszkaniec gminy Jaraczewo.

Do tej pory nie otrzymał wnioskowanego węgla i żadnej informacji z urzędu

Wniosek złożył 15 listopada. Ubiegał się o zakup 1,5 tony groszku.


- Nie otrzymałem węgla, co gorsza nawet nie dostałem żadnego telefonu z Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie, w którym wyjaśniono by mi moją sytuację - denerwuje się rozmówca portalu.


Podaje, że trzy razy już kupił węgiel po cenach komercyjnych. Przyznaje również, że błędnie wypełnił wniosek o przyznanie dodatku węglowego. W formularzu nie zaznaczył, że ma piec w użytkowaniu. 

- Kiedy składałem wniosek, to żaden urzędnik tego nie zauważył. Nie wezwali mnie też do uzupełnienia dokumentów. Nie przyznali mi dodatku. Musiałem się odwoływać. Ostatecznie przyznali mi dodatek, ale węgla nadal nie mam - relacjonuje mieszkaniec gminy Jaraczewo. 


Urzędnicy z Jaraczewa tłumaczą, że mieszkaniec nie miał przyznanego dodatku węglowego

Krzysztof Korasiak z Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo wyjaśnia, że przepisy jasno wskazywały komu przysługuje zakup węgla po preferencyjnych cenach. Wnioskodawca musiał być uprawniony do otrzymania dodatku węglowego, otrzymać dodatek węglowy lub wchodzić w skład gospodarstwa domowego, które otrzymało dodatek węglowy.


- Wspomniany mieszkaniec na dzień składania wniosku o zakup węgla nie miał pozytywnie rozpatrzonego wniosku o przyznanie dodatku węglowego. Nie przyznano mu dodatku węglowego, ponieważ z jednego domu był złożony więcej niż jeden dodatek o wypłatę dodatku węglowego - informuje Krzysztof Korasiak, inspektor d/s gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Mieszkaniec złożył odwołanie do SKO  


Gminny Ośrodek Pomocy w Jaraczewie nie przyznał dodatku, a mieszkaniec złożył odwołanie na decyzję do Samorządowego Kolegium Odwoławczego
     

 - Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z 27 grudnia postanowiło o ponownym rozpatrzeniu wniosku, która wpłynęła do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaraczewie dopiero 9 stycznia. 18 stycznia u mieszkańca odbył się wywiad środowiskowy i na jego podstawie został mu przyznany dodatek węglowy - wyjaśnia urzędnik.


Z informacji Krzysztofa Korasiaka wynika, że mieszkaniec do zakupu węgla po preferencyjnych cenach jest uprawiony od 18 stycznia.

- 4 stycznia otrzymaliśmy 50 ton groszku i w ciągu niespełna półtora tygodnia zostało to rozdysponowane. Wtedy ta osoba nie mogła skorzystać z tej dostawy, ponieważ nie miała pozytywnej decyzji o przyznaniu dodatku węglowego. Ten pan nie był uprawiony w ubiegłym roku do zakupu węgla po preferencyjnych cenach, bo jego sprawa zakończyła się dopiero w tym roku - mówi inspektor d/s gospodarki odpadami i ochrony środowiska. 

Kiedy mieszkaniec może otrzymać węgiel?  

Podaje, że za kilka dni jest spodziewana dostawa groszku i interweniujący mieszkaniec jest pierwszy na liście do zakupu węgla po preferencyjnych cenach, zgodnie z powziętą informacją z GOPS, że otrzymał dodatek węglowy.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.        


  
   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy