Reklama

Matura 2023. Jak poszło uczniom na egzaminie z matematyki? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Janek Marcinkowski

Matura 2023. Jak poszło uczniom na egzaminie z matematyki? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Opinie maturzystów po egzaminie z matematyki | foto Janek Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny dzień matur za nami. Po weekendzie abiturienci przystąpili do ostatniego obowiązkowego egzaminu na poziomie podstawowym - z matematyki. Jak im poszło?

Reklama

Nietypowo, bo matematyką zakończyła się seria egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym. W poprzednich latach sprawdzenie wiedzy z królowej nauk odbywało się zazwyczaj w środku zdawania przedmiotów z poziomu podstawowego. Tym razem Centralna Komisja Edukacyjna zmieniła harmonogram i egzamin z matematyki uczniowie zdawali jako ostatni.

Jak wyglądał egzamin z matematyki na maturze 2023?

W tym roku maturzyści na rozwiązanie zadań mieli 180 minut, czyli równe trzy godziny. Egzamin składał się z 31 pytań (24 zamkniętych i 7 otwartych), za które można było otrzymać maksymalnie czterdzieści sześć punktów. Jak powszechnie wiadomo, w Polsce największe trudności ze zdaniem matury są właśnie z matematyki na poziomie podstawowym. W tym roku, by uzyskać to „wymarzone” trzydzieści procent należało zdobyć czternaście punktów. Oznaczało to, że można było zdać dzięki samym zadaniom zamkniętym.

Pierwsze komentarze uczniów po wyjściu z sali z egzaminu z matematyki

Podobnie, jak przy okazji dwóch poprzednich egzaminów, tak i dziś pytaliśmy się uczniów o opinie na temat egzaminów. Tym razem wypowiadali się abiturienci z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie. W większości byli z siebie bardzo zadowoleni i pewni wysokich wyników.

Poszło mi bardzo dobrze. Liczę na sto procent - mówi Ola

 

Wczoraj, kiedy rozwiązywałem jeszcze zadania, to wielu nie umiałem, ale kiedy dziś usiadłem, to większość poszła mi łatwo, także liczę na dobry wynik - wtóruje jej Kuba.

Czy matura z matematyki powinna być obowiązkowa?

Jak co roku przy okazji matury z matematyki pojawia się pytanie, czy ta powinna być obowiązkowa dla wszystkich uczniów. Wiele razy można usłyszeć czy przeczytać, że powinna być dla chętnych, gdyż przysparza uczniom wiele kłopotów i stresu, czy osiągnęli oni to minimum trzydziestu procent. Przypomnijmy, że od 1985 do 2010 roku tylko chętni uczniowie zdawali egzamin z matematyki. Postanowiliśmy zapytać uczniów z LO o ich zdanie w tej sprawie.

Dla osoby, która jest humanistą, matura z matematyki jest najgorszym, co może być, tak więc uważam, że powinna być to dobrowolna decyzja czy uczeń chce zdawać egzamin z matmy, czy nie - uważa Igor.

 

"- Ja jako „mat-fiz” musiałem pisać polski, więc niech „humany” piszą matematykę" - staje w opozycji do kolegi Wojtek.

Ten egzamin to są tak naprawdę podstawy i uważam, że każdy powinien jej umieć - zgadza się z Wojtkiem Klaudia.

A jakie jest wasze zdanie? 

ZOBACZCIE WIDEO

Matura 2023. Co jeszcze przed maturzystami?

Egzamin z matematyki, jak już wspominaliśmy, był ostatnim na poziomie podstawowym. By otrzymać świadectwo maturalne, każdy abiturient musi jeszcze przystąpić do minimum jednego dowolnego, wybranego przez siebie egzaminu na poziomie rozszerzonym oraz dwóch egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Egzaminy na poziomie rozszerzonym ruszają już jutro. Na pierwszy ogień język angielski (rano) i filozofia (po południu). Egzaminy ustne startują w środę, 10 maja. Matura potrwa do 23 maja. Abiturienci swoje wyniki poznają w piątek 7 lipca.

A co wy sądzicie o egzaminie z matematyki na poziomie podstawowym? Widzieliście już arkusze i zdalibyście? Czy waszym zdaniem matura z matematyki powinna być obowiązkowa? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy