Reklama

Matki z dziećmi z Domu Samotnej Matki w Dobieszczyźnie pojechały do poznańskiego ZOO

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Organizatorzy

Matki z dziećmi z Domu Samotnej Matki w Dobieszczyźnie pojechały do poznańskiego ZOO   - Zdjęcie główne

Matki z dziećmi z Domu Samotnej Matki w Dobieszczyźnie pojechały do poznańskiego ZOO | foto Fot. Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matki z dziećmi z Domu Samotnej Matki w Dobieszczyźnie pojechały do poznańskiego ZOO.

Reklama

W Dobieszczyźnie w gminie Żerków powstał Dom Samotnej Matki. Starostwo Powiatowe w Jarocinie na utworzenie placówki otrzymało 1 mln zł dofinansowania z ministerstwa rodziny i polityki społecznej.

Na lokalizację Domu Samotnej Matki wybrano Dobieszczyznę

Rozważając lokalizację dla ośrodka, podjęto decyzję, że powstanie on w Dobieszczyźnie w gminie Żerków. Przeznaczono do tego budynek, w którym do niedawna swoją siedzibę miał dom dziecka prowadzony przez siostry salezjanki.

Po rezygnacji z tej działalności obiekt został przejęty przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Połowa budynku zajęta jest przez Środowiskowy Dom Samopomocy. W drugiej części swoją siedzibę ma Dom Samotnej Matki.

W placówce znajduje się 9 pokoi, 7 łazienek, kuchnia, sala ogólna oraz pralnia z suszarnią. Oprócz tego jest pomieszczenie do spotkań ze specjalistami.

W grudniu ubiegłego roku starostwo ogłosiło konkurs i wybrało organizację, która poprowadzi ośrodek. Wpłynęła tylko jedna oferta - Caritasu [szczegóły TUTAJ]. Umowa została podpisana na 5 lat. Przez ten czas starostwo będzie wspierać finansowo placówkę kwotą 10 tys. zł rocznie. Resztę kosztów zobowiązane są pokrywać ośrodki pomocy społecznej, które do placówki będą kierować osoby potrzebujące pomocy.

Schronienie w Domu Samotnej Matki w Dobieszczyźnie znalazły rodziny z Ukrainy

Pomoc w Domu Samotnej Matki mogą znaleźć nie tylko matki z małoletnimi dziećmi i kobiety w ciąży, ale również samotni ojcowie czy inni prawni opiekunowie dzieci. Co prawda placówka położona jest na terenie powiatu jarocińskiego, jednak będzie służyła potrzebującym z całego województwa.

Ponieważ wszystkie miejsca w DSM pozostają cały czas niezajęte, w Dobieszczyźnie zakwaterowane zostały matki i dzieci z Ukrainy [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

I to dla nich zorganizowana została w ostatnim czasie wycieczka do ZOO w Poznaniu.

Było to możliwe dzięki Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu z Mieszkowa [o ważnych decyzjach dla KBS Mieszków czytaj TUTAJ] oraz wsparciu finansowemu Business & Professional Women z Jarocina.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy