Reklama

Masz problem z dojazdem na szczepienia? Możesz skorzystać z bezpłatnego transportu

Opublikowano: 5 maja 2021 10:54
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Masz problem z dojazdem na szczepienia? Możesz skorzystać z bezpłatnego transportu - Zdjęcie główne

Masz problem z dojazdem na szczepienia? Możesz skorzystać z bezpłatnego transportu | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pan Krystian z Jarocina ma niepełnosprawnego ojca, który porusza się na wózku inwalidzkim. Nie ma możliwości zorganizowania dla niego transportu do punktu szczepień. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Reklama

Ojciec pana Krystiana ma już wyznaczony termin szczepienia przeciwko COVID-19 na 13 maja. Powstał jednak innym problem.  

- Problem polega na tym, że ojciec w związku z powikłaniami cukrzycowymi ma amputowane obie nogi. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Mieszka na parterze, ale nie ma możliwości sam pojechać na szczepienie, a ja nie mam też fizycznej możliwości, żeby go bezpiecznie przetransportować na szczepienie. Słyszałem w radio, że jest organizowany, podobno przez gminy, transport osób niepełnosprawnych. Dzwoniłem do przychodni, straży pożarnej, ale nikt nie potrafi nam pomóc. W rejestracji usłyszałem, że sam mam go przywieźć - mówi nasz rozmówca.

 

W gminie Jarocin zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień - po otrzymaniu wyznaczonego terminu szczepienia na COVID-19 - można zgłosić pod numerem telefonu: 731/238-538 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun lub przewodnik.

Transport zapewniają też pozostałe gminy na Ziemi Jarocińskiej.

Żerków: Z gminnym koordynatorem do spraw transportu na szczepienia - Grażyną Jajczyk można się skontaktować pod numerem telefonu (62) 740-20-43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu miasta i gminy: poniedziałek 7.30-16.30, wtorek - czwartek 7.30-15.30 i piątek 7.30-14.30.

Nowe Miasto: Informacji na temat zapewnienia bezpłatnego transportu do punktu szczepień udziela koordynator - wicewójt Wiesław Schreiber pod numerem telefonu ‪(61) 287-40-14 wew. 107, w poniedziałek od 8.00 do 16.00 i od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.

Kotlin: Kontakt z Marią Konon - koordynatorem akcji szczepień pod numerem telefonu (62) 740-54-81, wew. 32, w godzinach pracy urzędu gminy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

Jaraczewo: Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 działa pod numerem telefonu: 784/084-056 w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 i w piątek od 6.00 do 14.00.

 

[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Można się zarejestrować na dodatkowe terminy szczepień do Żerkowa

 

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
 - osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Ponadto dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostaną mobilne zespoły szczepiące. Informacja, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest za pośrednictwem infolinii - 989.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  pl

  dobrodzieje, ale dobro się nie dzieje

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Kla

  Proszę daj luz. Ten facet ze swoim Tołdim (kelnerem) rockendrolowy Jarocin próbowali zamienić w stolicę disco polo?! Wypad wyżelowani gogusie. Jarocin był,jest,i będzie rockendrolowy!!! 💓

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Panzer

  Dzięki Marcinowi Bustowskiemu dowiadujemy się co znajduje się w żywności tzw. zdrowej.Czas aby i w Jarocinie przebadać dzieci na zawartość glifosatu itp. w youtbe wpiszcie BydgoskieKamractwoRodaków Zdrajcy Narodu Polskiego - Wszyscy co głosowali za.. " Jeszcze Nas nie widzicie ale już słyszycie"

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  jacekpl

  jest coś ciekawszego Seszele: Jedyny kraj na świecie, który zaszczepił największą część społeczeństwa, wraca do blokad, bo wirus znów atakuje h t t p s : / / polskatimes.pl/seszele-jedyny-kraj-na-swiecie-ktory-zaszczepil-najwieksza-czesc-spoleczenstwa-wraca-do-blokad-bo-wirus-znow-atakuje/ar/c1-15595229

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

   pl

   daje do myślenia...

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  jacekpl

  czytaj kjarociniaku h t t p : //zdrowiebeztajemnic.pl/19-2/ Farmaceutka Stephanie Seneff „Glifosat,biopaliwa i COVID-19” – Waporyzacja uzywa glicerolu ktory zawiera glifosat i powoduje choroby pluc podobne do COVID-19 – 26% smierci z powodu COVID bylo w USA; tylko 4.2% populacji swiatowej to populacja USA – Biopaliwa zamieniaja smieci z przetworzonej zywnosci w paliwo uzytkowe; glownym polproduktem jest gliceryna – Wystepuje korelacja pomiedzy zanieczyszczeniem powietrza i slabymi rokowaniami COVID-19 – Czarnoskorzy maja 2 krotnie wyzsze ryzyko smierci przez COVID-19 – Produkcja biopaliwa powstaje z takich zrodel jak zurzyty olej do smazenia, obornika krowiego, komunalnymi odpadami stalymi, odpady ze zboz, odpady z przetwazania miesa, odpady lesne z produkcji papieru – wszystko to jest zatrute glifosatem – Ropa moze powodowac ze glifosat jest bardziej toksyczny dla pluc – Wysokie zurzycie biopaliw zwiazane jest ze zgonami zwiazanymi z COVID – Otylosc jest bezposrednio zwiazana z glifosatem – Taiwan ma niskie ilosci biopaliw,glifosatu i prawie zero smierci z powodu COVID – Nigeria ma wysokie skazenie powietrza i niskie ilosci zgonow z powodu COVID – Ludzie narazeni na zanieczyszczenia maja zaburzenia cholesterolu we krwii – Biopochlaniacze na statkach pasazerskich moga wypuszczac glifosat i powodowac ze ludzie beda bardziej wrazliwi na COVID – Glifosat wypucha glicyne w syntezie bialek – Glifosat skorelowany jest z nadcisnieniem, cukrzyca, hiperlipidemia, koncowym stanem choroby nerek, demencja, rakiem watroby, otyloscia; sadzi ze wywoluje wszystkie powyzsze problemy – Otluszczenie pluc jak i watroby to choroby zwiazane z glifosatem – PEPCK to klucz enzymatyczny do glukoneogenezy i jest związany ze stłuszczeniem wątroby, hipoglikemią noworodków, cukrzycą typu 1, SIDS, przerostem grzybów, wysoką zawartością szczawianów i kamieniami nerkowymi. – Glifosat moze zaburzyc PEPCK – Epidemia COVID w wuhan ustapila gdy zmniejszyl sie ruch (turystyczny?) – Statyny i inhibitory ACE pobudzaja receptor ACE2 co daje otwarta furtke dla COVID – Zatrucie cyjankiem prowadzi do niedotlenienia i koagulacji ukladu krwionosnego – Modyfikacje silnikow samochodow spalinowych pwoduja ulotnienie sie/wydobycie cyjanku – Zaburzenia komorek srodblonka to moze byc klucz w chorobie COVID – Aktywnosc oksygenazy gemu jest niewystarczajaca aby przeciwdzialac stanowi zapalnemu u tych ludzi ktorzy umra na COVID – Kolagen i zelatyna prawdopodobnie sa zanieczyszczone glifosatem – Glifosat prowadzi do wzrostu plesni gdyz redukuje bakterie ktore przeciwdzialaja rozrostowi plesni – Zachodzi korelacja pomiedzy zredukowanym COVID a konsumpcja sfermentowanego jedzenia co zaprowadzilo ja do zainteresowania sie witamina K2 – Ozon i dwutlenek chloru rozkladaja glifosat