Reklama

Masz problem z dojazdem na szczepienia? Możesz skorzystać z bezpłatnego transportu

Opublikowano: śr, 5 maj 2021 12:54
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Masz problem z dojazdem na szczepienia? Możesz skorzystać z bezpłatnego transportu - Zdjęcie główne

Masz problem z dojazdem na szczepienia? Możesz skorzystać z bezpłatnego transportu | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pan Krystian z Jarocina ma niepełnosprawnego ojca, który porusza się na wózku inwalidzkim. Nie ma możliwości zorganizowania dla niego transportu do punktu szczepień. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Reklama

Ojciec pana Krystiana ma już wyznaczony termin szczepienia przeciwko COVID-19 na 13 maja. Powstał jednak innym problem.  

- Problem polega na tym, że ojciec w związku z powikłaniami cukrzycowymi ma amputowane obie nogi. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Mieszka na parterze, ale nie ma możliwości sam pojechać na szczepienie, a ja nie mam też fizycznej możliwości, żeby go bezpiecznie przetransportować na szczepienie. Słyszałem w radio, że jest organizowany, podobno przez gminy, transport osób niepełnosprawnych. Dzwoniłem do przychodni, straży pożarnej, ale nikt nie potrafi nam pomóc. W rejestracji usłyszałem, że sam mam go przywieźć - mówi nasz rozmówca.

 

W gminie Jarocin zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień - po otrzymaniu wyznaczonego terminu szczepienia na COVID-19 - można zgłosić pod numerem telefonu: 731/238-538 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun lub przewodnik.

Transport zapewniają też pozostałe gminy na Ziemi Jarocińskiej.

Żerków: Z gminnym koordynatorem do spraw transportu na szczepienia - Grażyną Jajczyk można się skontaktować pod numerem telefonu (62) 740-20-43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu miasta i gminy: poniedziałek 7.30-16.30, wtorek - czwartek 7.30-15.30 i piątek 7.30-14.30.

Nowe Miasto: Informacji na temat zapewnienia bezpłatnego transportu do punktu szczepień udziela koordynator - wicewójt Wiesław Schreiber pod numerem telefonu ‪(61) 287-40-14 wew. 107, w poniedziałek od 8.00 do 16.00 i od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.

Kotlin: Kontakt z Marią Konon - koordynatorem akcji szczepień pod numerem telefonu (62) 740-54-81, wew. 32, w godzinach pracy urzędu gminy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

Jaraczewo: Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 działa pod numerem telefonu: 784/084-056 w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 i w piątek od 6.00 do 14.00.

 

[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Można się zarejestrować na dodatkowe terminy szczepień do Żerkowa

 

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
 - osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Ponadto dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostaną mobilne zespoły szczepiące. Informacja, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest za pośrednictwem infolinii - 989.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy