18 stycznia do szkół powrócą uczniowie. Zgodnie z zapowiedziami rządu z nauczania stacjonarnego będą mogli tylko korzystać uczniowie kl. I-III w szkołach podstawowych, szkołach specjalnych oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych.
Zanim to jednak nastąpi, przeprowadzone miały być badania nauczycieli na obecność koronawirusa . Termin ich wykonania wyznaczono między 11 a 15 stycznia 2021 roku. Co ciekawe, było one dobrowolne.
Badania przesiewowe nauczycieli mają zagwarantować bezpieczeństwo tak personelowi, jak i uczniom, a powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz dalszego przebiegu epidemii – zaznaczyło MEiN w komunikacie dotyczącym badań przesiewowych.
Kto mógł wykonać taki test na obecność koronawirusa?
Badania na obecność koronawirusa nie dotyczą tylko nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej czy specjalnej, lecz również pracowników niepedagogicznych, którzy mogliby mieć ewentualną styczność z uczniami. Testy są przeprowadzane metoda PCR i potrwają do końca dzisiejszego dnia.
Niedługo rozpoczną się szczepienia, którymi zostaną objęte osoby powyżej 80 roku życia. W drugiej kolejności będa one dotyczyć ludzi powyżej 70 lat. Gdzie na terenie powiatu wykonasz takie szczepienie?
Kiedy wyniki testów na SARS-CoV-2?
Według zapowiedzi ministra zdrowia wyniki testów na SARS-CoV-2 mają zostać przekazane 17 stycznia za pośrednictwem konta e-pacjent.
Co w przypadku pozytywnego wyniku testu?
Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, którzy poddali się dobrowolnie badaniom, w przypadku pozytywnego wyniku testu zostaną skierowani na 10-dniową izolację domową. Będą również musieli powiadomić sanepid o osobach, z którymi mieli kontakt.
Ile zgłosiło się osób na testy na obecność koronawirusa w powiecie jarocińskim?
Na naszym terenie do dobrowolnych testów na koronawirusa zgłosiło się 278 nauczycieli kl. I-II szkół podstawowych i specjalnych oraz pozostałych pracowników. Jako miejsce badań wskazano punkt wymazowy przy Szpitalu Powiatowym w Jarocinie.
Komentarze (21)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
2 miesiące temu | ocena +4 / -0
kat
A ilu nauczycielom wyszło że maja COVID? Kto ich zastąpi? Dyrektorzy? a może urzędnicy gminni i powiatowi co to mają oświatę "pod sobą"
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +6 / -0
los
Gdyby były obowiązkowe zbadali by się wszyscy nauczyciele i trzeba by za te wszystkie badania zapłacić ,nic by z puli nie zostało,a tak.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +5 / -10
12345
A miały być obowiązkowe. Jak mam wysłać dziecko bezpiecznie
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +11 / -12
Karol
Dla mnie to chore , chcą otwierać szkoły super , ale najpierw zaszczepić nauczycieli ! Przykre ze rządzą nami bezmozgowi ludzie
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +19 / -3
On
Testy i szczepionki indywidualna sprawa każdego żyjemy w wolnym kraju
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +23 / -2
Agata
"Co ciekawe, były one dobrowolne"- co w tym ciekawego i jakie niby miały być, obowiązkowe?
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +17 / -0
cela
'pod kontem koronawirusa' ?! no padłam.
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +9 / -1
Tak się robi ludzi w ch.. a za ich kasę
Już wiadomo dlaczego tyle testów jest codziennie w Polsce w tym tygodniu :-)
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń
2 miesiące temu | ocena +2 / -0
jacekpl
testuj testuj do upadłego https://covid-19-nieznane-fakty.pl/koronawirus-ogolnie/fda-przyznaje-ze-testy-pcr-daja-falszywe-wyniki/
Zgłoś
Odpowiedz
Oceń