reklama

Kolejka przed jedną z jarocińskich przychodni. Pacjenci czekają, trudno się dodzwonić. Szczyt zachorowań?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Internautka jarocinska.pl

Kolejka przed jedną z jarocińskich przychodni. Pacjenci czekają, trudno się dodzwonić. Szczyt zachorowań? - Zdjęcie główne

foto Internautka jarocinska.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościDzisiaj rano przed jedną z największych jarocińskich przychodni ustawiła się długa kolejka. Pacjenci przychodzą jeszcze przed otwarciem i czekają w ogonku przed budynkiem. Czy w Jarocinie i okolicy jest wzrost zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne?
reklama

Pacjentka przychodni Jar Medic nadesłała nam zdjęcie, na którym widać, jak pacjenci stoją w długiej kolejce przed budynkiem ośrodka. W jej ocenie w ogonku mogło się znajdować kilkadziesiąt osób. Jak tłumaczy nam pacjentka, że to jedyny sposób, żeby dostać się do lekarza, bo jeszcze trudniej się dodzwonić.

Nadesłaną fotografię opublikowaliśmy w mediach społecznościowych. Pod postem rozgorzała dyskusja [ZOBACZ NA DOLE]. 

   

„Przecież taka kolejka jest od dawna co tydzień w poniedziałek” - napisała jedna z internautek. 

Kolejka przed jedną z jarocińskich przychodni

Kolejna uczestniczka dyskusji poruszyła temat telefonicznej rejestracji do wspomnianej przychodni.

reklama

    
„Standard ja już się przyzwyczaiłam, że swoje trzeba tam odstać. Zawsze czekam już przed 7 pod ośrodkiem bo dodzwonić się graniczy z cudem” - napisała.

 
„Dzwoniąc o 8:01 byłam 93 w kolejce. 1,5na słuchawce i brak miejsc” – potwierdziła następna. 


Czym było spowodowane poniedziałkowe oblężenie przychodni? Dlaczego jest problem z dodzwonieniem się do ośrodka? Takie pytania skierowaliśmy do przychodni Jar Medic. 

Wcześniej placówka tłumaczyła sytuację między innymi problemami technicznymi. 

Czy się większa ilość zachorowań na grypę w Jarocinie?  
 

Czy jest zwiększona zachorowalność na grypę w Jarocinie? Zapytaliśmy o to w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tak. Jak tłumaczy nam jeden z lekarzy rodzinnych - mnostwo osób skarży się w ostatnich tygodniach na zapalenie górnych dróg oddechowych i bóle gardła. Nierzadko kończy się na antybiotykoterapii.

reklama

Czekamy na odpowiedź z Sanepidu. 


Jak wygląda sytuacja w innych lekarzy rodzinnych?

- Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej w jarocińskim szpitalu nie zaobserwowali  zwiększonej ilości zachorowań – poinformował portal Jarosław Szymoniak ze Szpitala Powiatowego w Jarocinie, zajmujący się kontaktami z mediami. 

[AKTUALIZACJA 15.50]


Przychodnia Jar-Medic poinformowała portal, że w ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost liczby chorych z infekcjami. Z odpowiedzi nadesłanej przez Dominikę Fischbach wynika, że jeden lekarz rodzinny dziennie przyjmuje od 50-80 osób

reklama

 - Rejestracja do lekarzy jest możliwa w godzinach 8.00-18.00 (telefonicznie) oraz 7.30-18.00 (osobiście przy okienku). Chcielibyśmy przypomnieć i wyjaśnić zniecierpliwionym pacjentom, którzy notorycznie podają pod krytykę nieodbieranie telefonów przez rejestratorki, że rejestracja telefoniczna odbywa się w innym pomieszczeniu. Dlatego też pacjenci nie widzą, że telefony są odbierane. Przy okienku obsługiwani są pacjenci, którzy osobiście lub w imieniu osoby trzeciej przyszli się zarejestrować, bądź załatwić inne sprawy związane z obsługą pacjenta – wyjaśnia Dominika Fischbach.    


[AKTUALIZACJA 06.02 godz. 11.00]


Sanepid w Jarocinie poinformował, że do początku roku do PSSE wpłynęło 45 zgłoszeń podejrzeń lub rozpoznań zakażenia lub choroby zakaźnej. W okresie od 29.01 05.02 - 27 zachorowań na grypę potwierdzono badaniami.

reklama

Jak chronić się przed grypą?  

Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed zachorowaniem na grypę jest coroczne szczepienie ochronne przeciw grypie. Zaleca się szczepienie przed rozpoczęciem okresu wzmożonych zachorowań, który w Polsce przypada zazwyczaj między styczniem a marcem. Szczepionka zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania, a jeśli do niego dojdzie – łagodzi przebieg choroby, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. 
Pamiętajmy także, aby wzmocnić nasz układ odpornościowy. Zadbajmy o dobrze zbilansowaną dietę, bogatą w owoce i warzywa, nieprzerwany 7 godzinny sen i aktywność fizyczną.
Do podstawowych zasad profilaktyki należy:
•    unikanie bliskiego kontaktu  z chorymi lub wykazującymi objawy grypopodobne
•    unikanie dużych skupisk ludzkich, a gdy nie jest to możliwe ograniczenie czasu do niezbędnego minimum
•    nieodwiedzanie chorych, gdy nie jest to konieczne
•    stosowanie masek ochronnych podczas bliskiego kontaktu z osobą chorą
•    zakrywanie ust i nosa chusteczką higieniczną jednorazową podczas kichania i kaszlu
•    częste mycie rąk wodą z mydłem
•    unikanie dotykania oczu, nosa, ust – istnieje wówczas ryzyko przeniesienia wirusa
•    wietrzenie mieszkań tak często, jak jest to możliwe
•    zaszczepienie się przeciwko grypie.

 

Czy masz problem z umówieniem wizyty u swojego lekarza rodzinnego? Czy teraz częściej chorujecie? Piszcie w komentarzach

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama