Reklama

Kiedy zacznie działać nowe przedszkole w Witaszycach? Ile przyjmie dzieci?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy zacznie działać nowe przedszkole w Witaszycach? Ile przyjmie dzieci?

Reklama

Po wybudowaniu nowego obiektu, przedszkole w Witaszycach będzie mogło przyjąć znacznie więcej dzieci niż dotychczas. Razem z zerówką będzie dysponowało 250 miejscami. Dwukrotnie powiększy się również powierzchnia do zabawy i edukacji.

Powierzchnia nowego przedszkola

Od wielu lat przedszkole w Witaszycach walczyło z problemami lokalowymi. Obiekt, w którym jeszcze teraz mieści się placówka znajduje się kilometr od miejscowej szkoły. Jest zbyt mały i niefunkcjonalny. Chętnych do przedszkola w Witaszycach jest znacznie więcej niż pozwalają na to obecne warunki. Po oddaniu nowego obiektu, przedszkole będzie dysponowało znacznie większą powierzchnią.  

- Dotychczasowe 230 m2 zamienione na nowe  460 m2-  robi wrażenie – podkreśla wizytujący plac budowy burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. – Dzięki temu także wzrośnie  liczba miejsc w przedszkolu ze 130 do 250 – dodaje włodarz gminy.

Kiedy przedszkole zostanie oddane do użytku? 

Nowoczesny, przyjazny dzieciom obiekt ma zostać oddany do użytku w grudniu tego roku. Budynek został już ocieplony. Na zewnątrz odbywają się prace związane z montażem dachu. Wewnątrz natomiast wylane zostały posadzki, a na ścianach położone tynki. Aktualnie trwają prace mające na celu połączenie budynku przedszkola z korytarzem szkoły oraz  doprowadzenie instalacji wod-kan do powstałego obiektu.

Oddziały i pomieszczenia w nowym przedszkolu w Witaszycach

W nowym budynku będą znajdować się 4 oddziały przedszkolne, każdy z własnym węzłem sanitarnym i magazynem. Nie zabraknie także pomieszczeń dla personelu i intendenta, toalety dla pracowników oraz korytarza. Z trzech sal będzie bezpośrednie wyjście na plac zabaw. Podjazd dla wózków.będzie prowdzić do budynku.

Prace wyniosą ok 2 mln zł. Środki finansowe na realizację inwestycji Gmina Jarocin pozyskała z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 
 

Uważacie, że to dobra inwestycja?

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy