Reklama

Jarocin. Sołectwo Potarzyca pozyskało 50 tys. zł na II etap rewitalizacji stawu. Resztę dołoży gmina [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Sołectwo Potarzyca pozyskało 50 tys. zł na II etap rewitalizacji stawu. Resztę dołoży gmina.

Reklama

Kolejne sołectwo sięgnęło po pieniądze od samorządu województwa wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi”. Tym razem to Potarzyca. 

Jarocin. Sołectwo Potarzyca pozyskało 50 tys. zł na II etap rewitalizacji stawu. Resztę dołoży gmina

Projekt sołectwa Potarzyca obejmuje rewitalizację miejscowego stawu. Pierwszy etap inwestycji został już wykonany. Teraz sołectwo starało się o finansowanie drugiego. Projekt Potarzycy w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+” zyskał największą liczbę punktów i znalazł się na pierwszym miejscu w konkursie „Pięknieje wielkopolska wieś”.

Tym samym sołectwo pozyskało maksymalne dofinansowanie - 50 tys. zł, które będzie mogło wykorzystać na dokończenie rewitalizacji stawu. Dodatkowe 28 tys. zł pochodzić będzie z funduszu sołeckiego, czyli z budżetu gminy Jarocin.

Ta część inwestycji obejmuje roboty związane z zagospodarowaniem terenu w elementy małej architektury, między innymi: ławkę i lampę solarną, karmnik dla ptaków, hotel dla owadów zapylających, ławki parkowe, tablicę edukacyjno-przyrodniczą oraz edukacyjno-historyczną, stojaki na rowery, kosze na śmieci i ogrodzenie działki.

Ponadto teren wokół stawu będzie otoczony łąką kwietną oraz obsadzony roślinami wieloletnim.

Jarocin. Sołectwo Potarzyca pozyskało 50 tys. zł na II etap rewitalizacji stawu. Resztę dołoży gmina

Wcześniej dzięki realizacji I etapu przedsięwzięcia oczyszczono i odmulono 650 m3 stawu, wykonano 114 m2 ścieżki, zbudowano ogrodzenie zabezpieczające oraz zamontowano kaczkomat.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł wówczas blisko 53,3 tys. zł, z czego 30 tys. zł pozyskane zostało - podobnie, jak teraz - od samorządu województwa wielkopolskiego w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.

-  Nie bez znaczenia jest też wkład mieszkańców wsi Potarzyca, którzy chętnie angażowali się w realizację projektu - podkreśla burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Jarocin. Sołectwo Potarzyca pozyskało 50 tys. zł na II etap rewitalizacji stawu. Resztę dołoży gmina

Oficjalne podpisanie umów na dofinansowania dla samorządów powiatu jarocińskiego - między innymi II etapu rewitalizacji stawu w Potarzycy - podpisane zostały w Jaraczewie.

Samorząd województwa wielkopolskiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grabowski. W imieniu gminy dokument podpisał burmistrz Adam Pawlicki, który przekazał też na ręce sołtysa Potarzycy Tomasza Radomskiego, symboliczny czek na 50 tys. zł.

Po zakończeniu projektu rewitalizacji stawu w Potarzycy powstanie ogólnodostępna przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i edukacji ekologicznej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy