Reklama

W Witaszycach powstała instalacja fotowoltaiczna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Witaszycach powstała instalacja fotowoltaiczna. PWiK po raz pierwszy zainwestowało w odnawialne źródła energii. Zobacz dlaczego było to potrzebne.

Reklama

Na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Witaszycach powstała instalacja fotowoltaiczna o mocy blisko 175 kWp. Produkowana energia będzie wykorzystywana na potrzeby własne stacji.

Pierwsza taka inwestycja

Jest to pierwsza tego typu inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jarocinie w zakresie odnawialnych źródeł energii. Panele fotowoltaiczne na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Witaszycach zostały zamontowane w systemie wolnostojącym, niedaleko budynku stacji. Działka w Witaszycach znajduje się na wysokości około 132 m n.p.m. i charakteryzuje się średnimi, jak na Polskę, warunkami nasłonecznienia. Instalacja fotowoltaiczna zajmuje powierzchnię ok. 900 m2. Zamontowano na niej 530 sztuk paneli fotowoltaicznych o minimalnej mocy indywidualnej 330 kWp. Szacuje się, że roczna produkcja energii elektrycznej powinna wynieść około 164 MWh.

Kto podjął się dokonania przedsięwzięcia?

Inwestycję wykonała firma Eko Power Energia z Zakrzewa. Wykonane przedsięwzięcie pozwoli zredukować zużycie konwencjonalnej energii elektrycznej, pobieranej z zakładu energetycznego. Energia elektryczna generowana z instalacji fotowoltaicznej zostanie wykorzystana do zasilenia stacji uzdatniania wody, m.in. urządzeń technologicznych niezbędnych w procesie produkcji wody. Instalacja przyczyni się do zwiększenia udziału energii pozyskanej z OZE w bilansie energetycznym regionu.

 Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Klastra Energia Jarocin. Budowa instalacji OZE była możliwa dzięki pozyskaniu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy