Reklama

Katarzyna Świderska została nowym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Jarocin

Katarzyna Świderska została nowym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jarocinie - Zdjęcie główne

Katarzyna Świderska została nowym dyrektorem Muzeum Regionalnego w Jarocinie | foto Gmina Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Katarzyna Świderska z początkiem października oficjalnie objęła stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Reklama

Katarzyna Świderska pełniła obowiązki dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie od marca tego roku 

Kim jest Katarzyna Świderska, nowy dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie? 

Jak wielu jarociniaków jest absolwentką jarocińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Ukończyła studia prawnicze. Pracę zawodową rozpoczęła od Biblioteki na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. W styczniu minie 20 lat odkad związała się z Urzędzem Miejskim w Jarocinie. Oficjalnie zakończyła pracę w magistracie 30 września.

Dzięki mojemu Szefowi Burmistrzowi Panu Adamowi Pawlickiemu zdobyłam ogromne doświadczenie w pracy samorządowca, za co jestem mu ogromnie wdzięczna - podkreśla Katarzyna Świderska. 

Przez lata piastowała stanowiska kierownika Referatu Polityki Informacyjnej i Obsługi Klienta, pracowała w Wydziale Oświaty, Biurze Rady Miejskiej. Była też kierownikiem Biura Kontroli i Nadzoru Właścicielskiego. Międzyczasie zastępowała Dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury. Od marca pełniła obowiązki Dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Miałam także szczęście przez kilka lat zasiadać w zarządzie Fundacji 750-lecia Jarocina, odpowiadaliśmy za zorganizowanie obchodów 750 lecia Jarocina. Od 1 października jestem powołana na stanowisko Dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wielka przyjemność ponieważ mogę współpracować z zespołem fachowców, którzy bez względu na to jaką funkcję wykonują w muzeum wkładają w swoją pracę całe swoje serce - dodaje. 

Katarzyna Świderska dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podziękował Katarzynie Świderskiej za dotychczasowe zaangażowanie, życząc jednocześnie wielu sukcesów na nowym stanowisku. Po blisko 20 latach pracy w Urzędzie Miejskim w Jarocinie, z początkiem października Katarzyna Świderska objęła funkcję dyrektora Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Placówką zarządza od kilku miesięcy będąc p.o. dyrektora. Teraz – już jako formalny dyrektor zmierzy się z kolejnymi wyzwaniami. 

Pierwszym z nich będzie uruchomienie w listopadzie tego roku nowej, multimedialnej wystawy stałej, poświęconej historii Ziemi Jarocińskiej. 

Dziękując za dotychczasową współpracę życzymy tak dobrego przyjęcia wystawy, jak wspaniale przyjęta została Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, którą Kasiu miałaś przyjemność otwierać latem tego roku - powiedział burmistrz Adam Pawlicki. 

Pytana o plany na przyszłośc, podkreśla wysiłki związane z uruchomieniem nowej, stałej wystawy poświęconej historii Ziemi Jarocińskiej. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na wyposażenie Sali koncertowej. Przez cały czas muzeum urozmaica propozycję warsztatów odbywającymi się na SOWIE.

Będziemy przygotowywać nowe propozycję lekcji muzealnych. Przez cały czas wprowadzamy nowe pomysły na zajęcia w Spichlerzu Polskiego Rocka. Jesteśmy na etapie przygotowywania budżetu i planu działań na przyszły rok, mamy wiele pomysłów na organizację większych i mniejszych wydarzeń, koncertów, wystaw, warsztatów itp. Chciałabym, żeby Muzeum było miejscem, do którego mieszkańcy będą chcieli powracać. Niestety bardzo martwią mnie zapowiedzi ogromnych podwyżek cen energii elektrycznej i gazu, co niestety może mieć wpływ na realizację naszych zamierzeń. Bardzo lubię pracować z ludźmi i dla ludzi. Muzeum ma szczęście współpracować z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin, wspólnie z jej Szefową Agnieszką Borkiewicz razem organizujemy i będziemy organizowały wiele wydarzeń ale również wspieramy się i pomagamy sobie. To bardzo ważne. Oczywiście chcę współpracować z wszystkimi - dodaje Katarzyna Świderska. 

Bardzo cenie sobie współpracę ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Jarocinie, Autorską Szkołą Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz z Społecznym Ogniskiem Muzycznym w Jarocinie, Parafiami, Harcerzami, CUS, JUTW oraz wieloma Stowarzyszeniami i Fundacjami. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania Muzeum bez współpracy z regionalistami, historykami, szkołami oraz przedszkolami. Od niedawna razem z Jarocin Sport przygotowaliśmy dodatkową ofertę dla zwiedzających SOWA. Po wizycie w muzeum, w kawiarni i restauracji JS - po okazaniu paragonu - nasi zwiedzający otrzymają 10 % rabatu.

Prywatnie Katarzyna Świderska jest mężatką i mamą prawie 18-letniej licealistki Weroniki. Lubi czytać książki, słucha dużo muzyki. Jak podkreśla - lubi sama planować wyjazdy i zwiedzać. Często organizuje weekendowe, rodzinne wypady, ale i dłuższe wakacyjne podróże. Pasjonuje ją też kolarstwo szosowe i jest kibicem KKS Lech Poznań oraz Realu Madryt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy