Reklama

Jednorazowy dodatek dla pracowników SOR-ów, izby przyjęć i karetek

Opublikowano: ndz, 16 maj 2021 07:10
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Jednorazowy dodatek dla pracowników SOR-ów, izby przyjęć i karetek  - Zdjęcie główne

Jednorazowy dodatek dla pracowników SOR-ów, izby przyjęć i karetek (na zdjęciu walka z COVID-19 w DPS-ie w Kotlinie) | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednorazowy dodatek dla pracowników SOR-ów, izby przyjęć i karetek. Personel niemedyczny wywalczył sobie pieniądze za walkę z COVID-19. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby go dostać?

Reklama

Dodatki finansowe za bezpośrednią walkę z COVID-19 otrzymuje personel medyczny szpitali. Chodzi przede wszystkim o osoby, które pracują na oddziałach covidowych. Takie oddziały funkcjonowały także w jarocińskiej lecznicy.  

Przy przyznawaniu dodatków pominięci zostali jednak pracownicy niemedyczni, między innymi opiekunowie medyczni, pracownicy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych czy izby przyjęć.

Jednorazowy dodatek dla pracowników SOR-ów, izby przyjęć i karetek. Wywalczony przez związki zawodowe 

Takie rozgraniczenie od początku budziło wiele kontrowersji i stanowczy sprzeciw ze strony pracowników niemedycznych, którzy czuli się pokrzywdzeni.    

- Tak samo, jak lekarze czy pielęgniarki narażamy swoje zdrowie i życie pracując w miejscach, gdzie dochodzi do bezpośrednich kontaktów z większą liczbą pacjentów chorujących na COVID-19 - argumentowali rozgoryczeni.

Dlatego dodatkowe wsparcie dla personelu niemedycznego zaangażowanego w walkę z pandemią koronawirusa było jednym z ustaleń spotkania ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami związków zawodowych.

Jednorazowy dodatek dla pracowników SOR-ów, izby przyjęć i karetek. Do kogo trafi i jakie warunki trzeba spełnić

Ustalono na nim nie tylko zasady przyznawania dodatku finansowego, ale i wysokość minimalnych gwarantowanych wynagrodzeń dla personelu niemedycznego, które mają obowiązywać od 1 lipca.

W myśl tych ustaleń w czerwcu pracownikom niemedycznym zaangażowanym w bezpośrednią walkę z COVID-19 zostanie wypłacony jednorazowy dodatek w wysokości 5 tysięcy złotych.

Dodatek trafi do:
- opiekunów medycznych,
- pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych,
- pracownicy izb przyjęć,
- pracownicy karetek pogotowia.

Jednym z ważnych kryteriów, które trzeba spełnić to przepracowanie przynajmniej 21 dni w „obszarze covidowym”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Edit

    A pracownicy Dómow Pomocy też walczyli i walczą z covidem nam się nic nie nalezy