Reklama

Zmiany w systemie przyjęć pacjentów w jarocińskim SOR-ze

Opublikowano: pon, 7 gru 2020 13:29
Autor:

Zmiany w systemie przyjęć pacjentów w jarocińskim SOR-ze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zmiany w systemie przyjęć pacjentów w jarocińskim SOR-ze. Od stycznia zmieni się system przyjęć pacjentów do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Nowe zasady mają uporządkować organizację pracy SOR-u i skrócić czas oczekiwania pacjentów na pomoc lekarską.

 

Nowy system, który jest już wprowadzany w jarocińskim SOR-ze jest projektem ministerstwa zdrowia - to tak zwany TOP SOR, czyli Tryb Obsługi Pacjenta.

 

Pacjent, po zarejestrowaniu się w oddziale ratunkowym, zostanie przydzielony do jednej z kategorii: czerwona - konieczna natychmiastowa pomoc, żółta - konieczna pomoc z możliwym krótkim czasem oczekiwania, zielona - czas oczekiwania może wynieść do 240 minut, niebieska - czas oczekiwania na przyjęcie do 360 minut, a w praktyce - bez określenia górnej granicy.

 

Dodatkowo, ponieważ dane o czasie oczekiwania na SOR-ach mają być dostępne online, ministerstwo zdrowia spodziewa się, że pacjenci będą z tego korzystali i w razie nagłej potrzeby uzyskania pomocy lekarskiej udadzą się na ten najbliższy SOR, gdzie czas oczekiwania jest najkrótszy albo - jeśli problem zdrowotny nie jest poważny - zrezygnują z szukania pomocy na SOR-ze.

 

Zmiany w systemie przyjęć pacjentów w jarocińskim SOR-ze

Poza tym pełne wdrożenie nowego systemu ma - w ocenie ministerstwa - umożliwić podział dyżurów szpitalnych na tak zwane ostre i tępe.

 

Taki podział dyżurów ma zmniejszyć zapotrzebowanie kadrowe w szpitalach. Placówki, w których funkcjonuje SOR - tak, jak w Jarocinie, nie będą musiały codziennie zapewniać pełnej obsady medycznej na szpitalnym oddziale ratunkowym, ale również na przykład utrzymywać w pełnej gotowości bloku operacyjnego.

 

Projekt przewiduje bowiem zawieranie porozumień między szpitalami znajdującymi się w okolicy na wymienne pełnienie dyżurów ostrych.

 

Zmiany w systemie przyjęć pacjentów w jarocińskim SOR-ze

Jedną z placówek, które uczestniczącą w pilotażu projektu TOP SOR jest Szpital Powiatowy w Jarocinie.

 

W naszym SOR-ze zakończono już montaż infrastruktury technicznej - biletomatu, monitorów, systemu powiadamiania głosowego oraz okablowania. Uruchomienie nowego systemu TOP SOR dla pacjentów jarocińskiego szpitala ma nastąpić 1 stycznia 2021 roku.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    cela

    system, tryb, przydział, podział...w kolorach...

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Beata

    Ciekawsze byłoby zapewne dla wielu z nas, kiedy zaczną przyzwoicie pracować lekarze rodzinni "pierwszego kontaktu"