W ostatnim czasie jarocińscy policjanci często przeprowadzają akcję „Trzeźwy poranek”. W wybranych dniach tygodnia wykonują w Jarocinie i okolicy zmasowane kontrole trzeźwości kierowców. Podstawowym celem tej akcji jest ustalenie i zatrzymanie kierowców, którzy kierują samochodami po spożyciu alkoholu oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tych uczestników ruchu drogowego.
Kolejna akcja „Trzeźwość” w Jarocinie i okolicy
W ubiegłym tygodniu takie działania odbyły się dwa razy. W czwartek jarocińska policja przeprowadziła kolejną akcję „Trzeźwość” .
- Wczoraj po popołudniu kolejny już raz przeprowadzono dwugodzinną akcję „Trzeźwość”. Podczas takich działań zadaniem policjantów jest sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy za kierownicą siadają po tym, jak spożywali alkohol. Podczas wczorajszej akcji mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 512 kierowców. Niestety wśród skontrolowanych znalazła się jedna osoba, która usiadła za „kółkiem” samochodu na tzw. „podwójnym gazie” – podaje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
ZOBACZ - Pionierskie zabiegi w Jarocinie
ZOBACZ WIDEO (dalsza część artykułu pod wideo)
Pijany jechał renault jedną z głównych ulic Jarocina
Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 47-letni kierowca renault, którego policjanci zatrzymali na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Wynik przeprowadzonego badania wykazał, że mieszkaniec gminy Jarocin kierował samochodem mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Straci też uprawnienia do kierowania na okres minimum 3 lat oraz poniesie dotkliwe konsekwencje finansowe.
Co powoduje alkohol?
Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji.
• zmniejsza szybkość reakcji
• ogranicza pole widzenia
• powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
• powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
• powoduje rozproszenie uwagi oraz senność
ZOBACZ TAKŻE:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.