Reklama

Jarociński sanepid zwraca się do mieszkańców w sprawie Świąt Wielkanocnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarociński sanepid zwraca się do mieszkańców w sprawie Świąt Wielkanocnych - Zdjęcie główne

Jarociński sanepid zwraca się do mieszkańców w sprawie Świąt Wielkanocnych | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński sanepid zwraca się do mieszkańców w sprawie Świąt Wielkanocnych. Państwowa Inspekcja Sanitarna apeluje o odpowiedzialne zachowanie w okresie świąt i przypomina o obowiązujących zasadach.

Reklama

Wprowadzone ograniczenia służą ochronie zdrowia i życia każdego z nas oraz naszych najbliższych. Każdy powinien pamiętać o stosowaniu środków ochrony, higienie rąk i unikaniu dużych skupisk ludzi.

Jarocińska inspekcja sanitarna w specjalnie wydanym komunikacie pisze:

„Każdy obywatel jest zobligowany przepisami prawa do przestrzegania zasad i współpracy z inspekcją sanitarną. Dlatego w czasie przeprowadzanych wywiadów epidemiologicznych należy podawać wszystkie istotne informacje.”

Jarociński sanepid zwraca się do mieszkańców w sprawie Świąt Wielkanocnych i przypomina

Każdy, kto zostaje skierowany na kwarantannę, może pracować zdalnie. Jeśli nie jest to możliwe, wówczas ma prawo do świadczenia chorobowego.

Podstawą wypłaty takiego świadczenia przez pracodawcę lub ZUS za okres nieobecności w pracy z powodu obowiązkowej kwarantanny jest informacja z systemu EWP. W związku z tym należy poinformować swojego pracodawcę telefonicznie lub mailowo o kwarantannie albo izolacji.

Jarociński sanepid zwraca się do mieszkańców w sprawie Świąt Wielkanocnych i dziękuje

Sanepid przypomina też, że na test można zgłosić się także w trakcie kwarantanny - jest to wyjątek zgodny z przepisami. W takiej sytuacji można wyjść z miejsca odbywania kwarantanny, ale wyłącznie do punktu wymazowego. Następnie - od razu po wykonaniu testu - do niego wrócić.

W przypadku konieczności wykonania testu praz osoby, które są niesamodzielne, uprawniony lekarz może zlecić wykonanie go przez zespół karetki wymazowej.

„Dziękujemy wszystkim, którzy mimo uciążliwości ograniczeń związanych ze zwalczaniem epidemii, traktują je poważnie, przestrzegają zaleceń i w pełni je respektują” - zaznacza jarociński sanepid.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy