Reklama

Jarociński PCPR poszukuje kandydatów na wolontariuszy. Mieliby oni pomagać dzieciom z rodzin zastępczych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarociński PCPR poszukuje kandydatów na wolontariuszy. Mieliby oni pomagać dzieciom z rodzin zastępczych - Zdjęcie główne

Jarociński PCPR poszukuje kandydatów na wolontariuszy. Mieliby oni pomagać dzieciom z rodzin zastępczych | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński PCPR poszukuje kandydatów na wolontariuszy. Mieliby oni pomagać dzieciom z rodzin zastępczych.

Reklama

Nie wszystkie dzieci mają tyle szczęścia, żeby wychowywać się w swojej biologicznej rodzinie. Zdarza się, że rodzice nie radzą sobie z opieką czy utrzymaniem swoich pociech, bo mają problem z uzależnieniami albo w rodzinie stosowana jest przemoc.

PCPR w Jarocinie poszukuje wolontariuszy do rodzin zastępczych. Potrzebne jest wsparcie

W takim wypadku często zdarza się, że dzieci trafiają do rodzin zastępczych.

- Nierzadko są to dziadkowie, a więc osoby starsze, które potrzebują wsparcia w opiece nad dziećmi - mówi Katarzyna Kowalska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie.

Potrzebują pomocy w odrabianiu zadań domowych, nadrabianiu zaległości edukacyjnych, przygotowaniu do lekcji lub czasami po prostu towarzystwa do zabawy, pogrania w planszówki czy pójścia na spacer. Potrzebują również porozmawiać czy wspólnie spędzić czas.

PCPR w Jarocinie poszukuje wolontariuszy do rodzin zastępczych - dzieci czekają

Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie poszukuje kandydatów na wolontariuszy z terenu Jarocina i okolic, którzy pomogą rodzicom zastępczym w opiece nad dziećmi. 

„Jeśli chcesz pomagać innym, masz wolny czas, jesteś cierpliwy, wyrozumiały a zarazem kreatywny i chcesz zdobyć nowe doświadczenia, to dzieci z rodzin zastępczych czekają właśnie na Ciebie” - czytamy w apelu wystosowanym w tej sprawie przez jarociński PCPR.

Każdy wolontariusz będzie miał zapewnione:

  • pisemne porozumienie zawarte z PCPR-em w Jarocinie,
  • zdobycie doświadczenia zawodowego,
  • zaświadczenia i referencje,
  • możliwość odbycia praktyk w Dziale Rodzinnej Pieczy Zastępczej PCPR-u,
  • dobór podopiecznego w pobliżu miejsca zamieszkania wolontariusza,
  • udzielanie wsparcia w tych dziedzinach, w których wolontariusz nie czuje się pewnie.
Każdy zainteresowany wolontariatem może się zgłosić i uzyskać dodatkowe informacje w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie, Dziale Wsparcia Rodziny, nr tel. (62) 505-46-06, e-mail: pcpr@pcprjarocin.pl

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy