Reklama

Jarocińscy mistrzowie i czeladnik wśród najlepszych w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakub Sierański, właściciel restauracji w Nowym Mieście, Karol Misiak z Żerkowa - to wyróżnieni jarocińscy mistrzowie w konkursie „Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik 2020 roku”. W kategorii czeladnika uhonorowano Jakuba Kozłowskiego z Chwałowa.

Reklama

Jarociński Cech Rzemiosł Różnych ma powody do zadowolenia. Nasi rzemieślnicy, ale także ich uczeń zostali nagrodzeni w konkursie „Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik 2020 roku”. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych wielkopolskich mistrzów oraz czeladników, którzy zdobyli kwalifikacje zawodowe potwierdzone egzaminem zdanym przed Izbą Rzemieślniczą w roku poprzedzającym konkurs.  Służy on również promocji szkolnictwa zawodowego oraz zawodów rzemieślniczych.

Jarocińscy mistrzowie i czeladnik wśród najlepszych w Wielkopolsce       

W kryteriach oceniania brano pod uwagę: ocenę z egzaminu, dodatkowe osiągnięcia zawodowe potwierdzone certyfikatem, dyplomem, zaświadczeniem, świadectwem, kontynuację zatrudnienia w wyuczonym zawodzie, nagrody i wyróżnienia w konkursach zgodnych z wyuczonym zawodem, aktywność w mediach społecznościowych ukierunkowaną na promocję rzemiosła i zawodu. Kapituła konkursu wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych, łącznie 22 osoby, z tego 12 czeladników i 10 mistrzów. Laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki, listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe. Z subregionu kaliskiego uhonorowanych zostało łącznie 8 osób, w tym 3 z powiatu jarocińskiego.


W zawodach rzemieślniczych nie ma bezrobocia

Jakie znaczenie dla naszego CECH-u mają uzyskane nagrody?

- Jest to podniesienie prestiżu ucznia, rzemieślnika, który zdobył uprawnienia czeladnicze czy mistrzowskie. Pokazuje, że warto się uczyć w zawodach rzemieślniczych. Są bardzo przydatne na rynku pracy. W zawodach rzemieślniczych nie ma bezrobocia. Dla naszego cechu jest to promocja szkolenia branżowego. Dzięki temu pozyskujemy więcej członków cechu, którzy widzą szanse na kształcenie przyszłej kadry pracowniczej dla swoich potrzeb - mówi Jacek Dutkiewicz, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego a koordynatorem Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Współorganizatorami są Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Izba Rzemieślnicza w Kaliszu oraz Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza. Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie również współuczestniczył w tym konkursie. Uroczysta gala podsumowująca konkurs „Najlepszy mistrz oraz czeladnik roku 2019 i 2020” odbyła się w Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu, w klimatycznej atmosferze zbliżających się świąt. Uroczystość miała niezwykłą oprawę dzięki przygotowanemu pokazowi laserów, światła i dźwięku. Ponadto dla zgromadzonych gości wystąpił znakomity skrzypek – Tomasz Dolski.


We wtorkowym wydaniu „Gazety” rozmowa z Jakubem Sierańskim -  wyróżnionym kucharzem, właścicielem restauracji Smażalnia Ryb nad Wartą w Nowym Mieście.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy