Reklama

Rodzice nie wiedzieli o zamiarze likwidacji szkoły w Magnuszewicach. Chcą przesunięcia sesji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Rodzice nie wiedzieli o zamiarze likwidacji szkoły w Magnuszewicach. Chcą przesunięcia sesji - Zdjęcie główne

Rodzice nie wiedzieli o zamiarze likwidacji szkoły w Magnuszewicach. Chcą przesunięcia sesji | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na piątkową sesję - 19 lutego - wójt Kotlina zamierza skierować uchwałę o zamiarze likwidacji SP w Magnuszewicach. Rodzice domagają się jej przesunięcia.

Reklama

Władze Kotlina zamierzają zlikwidować SP w Magnuszewicach [ZOBACZ TUTAJ] 

 

 

   „My rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach, zwracamy się z prośbą o przesunięcie terminu sesji Rady Gminy. Prośbę swą motywujemy tym, że nie zostaliśmy poinformowani o zamiarze likwidacji naszej szkoły. Nie zostały Nam również przedstawione dokumenty dotyczące tej sprawy, dlatego nie mieliśmy okazji zaznajomić się z nimi - czytamy w piśmie Rady Rodziców przy SP w Magnuszewicach.  

 


Wspominają, że o zamiarze likwidacji dowiedzieli się przypadkowo z plotek oraz rozmów obcych osób przy kasie w Biedronce, które nazwały ich dzieci „hołotą” oraz martwiły się, że będzie „spęd w Kotlinie, jeśli przyjdą Magnuszewice”. W opinii rodziców    dyrektor szkoły pan Paweł Witwicki nie chce współpracować, a na pytanie o likwidację szkoły, odpowiada, iż nie jest upoważniony do rozmów na ten temat.

 


„W trosce o przyszłość oraz dobro naszych dzieci chcielibyśmy mieć możliwość najlepszych rozwiązań czy też alternatyw co do Ich dalszej edukacji” - kontynuują rodzice.  

 


W związku z przedstawioną sytuacją proszą o udostępnienie im wszelkich dokumentów związanych z zamiarem likwidacji Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach oraz o zorganizowanie zebrania przedstawicieli władz gminy z przedstawicielami Rady Rodziców z zachowaniem reżimu sanitarnego.


Wójt Kotlina Mirosław Paterczyk jest dzisiaj nieobecny w pracy. Sekretarz gminy poinformował portal, że do urzędu nie trafiło jeszcze żadne pismo. Michał Urbaniak przypomina, że sesję zwołuje przewodniczący rady.  

             

 - Zgodnie z przepisami ustawy prawo oświatowe samorząd informuje o swoich planach po wywołaniu uchwały o zamiarze likwidacji. Jeżeli rada przegłosuje uchwałę o zamiarze likwidacji i stanowisko zajmie kurator oświaty, który na wydanie opinii ma 30 dni, to dopiero wtedy zostaną poinformowani rodzice oraz związki zawodowe. Po tej całej procedurze wywołana zostanie uchwała o likwidacji szkoły - wyjaśnia Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.   

            

 
 Czesław Moch, przewodniczący kotlińskiej rady, o prośbie rodziców dowiedział się z doniesień medialnych.

 


- Nie widzę powodu, dla którego sesja miałaby być przesunięta. Nie mam też informacji, aby takie pismo wpłynęło - mówi Czesław Moch.

              
 
Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kotlinie powiedziała portalowi, że pismo o przesunięciu sesji zostało w poniedziałek wysłane e-mailem do urzędu.


  - Dzisiaj zbierałyśmy podpisy pod pismem o odwołanie pełniącego obowiązki dyrektora. Zostanie ono osobiście zawiezione do urzędu - mówi Katarzyna Mikołajek-Słabik, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Magnuszewicach.    

 

 

Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.    
                   


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy