Reklama

Jarocin. Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 09:27
Autor: | Zdjęcie: Zdjecie poglądowe

Jarocin. Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki - Zdjęcie główne

Jarocin. Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki | foto Zdjecie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła podstawowa w Kotlinie musiała zawiesić zajęcia w klasie pierwszej i trzeciej po tym, jak u pięciorga nauczycieli wystąpiły niepożądane objawy po szczepieniu przeciw COVID-19.

Reklama

Z informacji, które otrzymaliśmy od dyrektora placówki w Kotlinie wynika, że w środę - 17 lutego było szczepionych 12 nauczycieli.- Pięć osób źle się poczuło i przyniosło zwolnienia lekarskie - mówi Edyta Orpel. - To są panie z nauczania początkowego - dodaje.Z jej relacji wynika, że nauczycielki miały podwyższoną temperaturę i czuły ogólne rozbicie.- Dwa dni wcześniej, w poniedziałek ja byłam szczepiona i pani wicedyrektor i my nie miałyśmy żadnych problemów, a akurat w tej grupie pojawiły się takie problemy - stwierdza dyrektor szkoły w Kotlinie.

 

65 procent nauczycieli zapisało się na szczepienia. Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

 

Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki - niepożadane objawy, odwołane zajęcia

 

Ze względu na to, że dwie inne nauczycielki też przebywają na zwolnieniu lekarskim dyrektor była zmuszona odwołać zajęcia w klasie pierwszej i trzeciej.- Dzisiaj rano powiadomiliśmy rodziców, żeby odebrali swoje dzieci - wyjaśnia Edyta Orpel.Nauczycielki mają dwudniowe zwolnienia lekarskie.- Zajęć nie będzie jeszcze w piątek - 19 lutego. W poniedziałek mamy nadzieję wrócić normalnie do pracy - zapowiada szefowa kotlińskiej placówki.      


Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą

 

Szczepienia - niepożądane objawy u nauczycieli - rzecznik ministerstwa zdrowia dementuje


O wystąpieniu niepożądanych objawów po szczepieniu nauczycieli preparatem od AstryZeneki co jakiś czas donoszą też media ogólnopolskie.Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące w określonym czasie po iniekcji pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Inne odczyny - poza łagodnymi, czyli zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia - jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy.

 

Najwięcej doniesień o niepożądanych objawach pochodzi z województwa łódzkiego. To tam od kiedy ruszyły szczepienia nauczycieli - od piątku - 12 lutego - zgłoszono osiem przypadków niepożądanych odczynów, w tym siedem łagodnych i jeden poważniejszy.Takie informacje podał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. W całym kraju takich zgłoszeń jest kilkadziesiąt.- Kilkadziesiąt niepożądanych odczynów po szczepionce AstryZeneki stwierdzono w całym kraju, a nie - jak podawały niektóre media - w skali jednego województwa - podkreślił na konferencji prasowej rzecznik ministerstwa.Odnosząc się do doniesień, jakoby w łódzkiem notowana była wyjątkowa duża liczba niepożądanych odczynów po szczepieniu preparatem od AstryZeneki, rzecznik MZ kategorycznie zaprzecza.- Nie ma tam żadnego zmasowanego występowania odczynów poszczepiennych - podkreślił Andrusiewicz.

 

Szczepienia przeciwko COVID-19. Gdzie się zarejestrować? Jak dojechać?Szczepienia - niepożądane objawy nie tylko u nauczycieli w większości łagodne


W zamieszczonym na rządowych stronach bieżącym raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych (NOP) w środę - 17 lutego podano, że do Państwowej Inspekcji Sanitarnej od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się szczepienia, wpłynęło 1.950 zgłoszeń.Z czego 1.635 odczynów sklasyfikowano jako łagodne, objawiające się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.


Szczepienia - niepożądane objawy u nauczycieli. Jak sytuacja wygląda na naszym terenie?


Na szczepienia w powiecie jarocińskim zgłosiło się około 700 osób związanych z oświatą. Odbywają się one w szpitalu węzłowym jakim jest Szpital Powiatowy w Jarocinie.Z naszych informacji wynika, że spośród osób, które do tej pory zostały zaszczepione, problemy ze złym samopoczuciem zgłosiły tylko nauczycielki ze szkoły w Kotlinie.Szczepienia cały czas trwają, a osoby, które przyjęły pierwszą dawkę, czekają teraz na podanie drugiej.W pierwszej kolejności szczepieni są:
- nauczyciele wychowania przedszkolnego,
- pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna),
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
- nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, - nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
- nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
- nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
- pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

 

 

Gazeta Jarocińska - nowe wydanie. Zobacz, co przeczytasz w nowym numerze

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  ami

  Może panie "dyrektorki" z Kotlina placebo dostały:) I co taki żal, że nie ma nauczycieli. Te panie chyba też umieją uczyć - do roboty, a nie kawki w gabinetach pić

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  dlk

  Zróbcie im test na koronawirusa. Zobaczymy czy szczepionka to roznosi i powoduje wzrost zakażeń.

 • 8 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Imponujące fakty

  Łazik Perseverance (Mars 2020) wylądował na Czerwonej Planecie 18 lutego 2021 roku (o godzinie 21:57 czasu polskiego) w pobliżu krateru Jezero.

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  jacekpl

  Pamiętaj bierzesz udział w eksperymencie medycznym i socjotechnicznym , prasa nie poinformowała o rezolucji Covid-19 vaccines: ethical, legal and practical considerations pace.coe.int/en/files/29004/html 7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is NOT mandatory and that no one is politically, socially, or otherwise pressured to get themselves vaccinated, if they do not wish to do so themselves; 7.3.1 dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli sami nie chcą tego zrobić;

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Uczen

  Paluszek i glowka to szkolna wymowka

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  jacekpl

  czytaj i myśl to wróci 2009 rok covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/przeglad-prasy-z-swiata-pandemii/

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Pacjentka

  To jest kpina totalna . Czlowiek latami placi ciezkie pieniadze na skladki a leczy sie prywatnie bo sa terminy ze predzej na cmentarz sie trafi . Ale jest oprocz tego jeszcze inny problem .... dostac skierowanie do specjalisty itp

  • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -1

   cvb

   W Jarocinie na NFZ gastroskopii nie robią, ale prywatnie owszem.

 • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Szczepionka

  Aby się szczepić najpierw musi zbadać lekarz (lekarz rodzinny) i on ustala kiedy możesz byś zaszczepiony. Należy odstawić tabletki, ciśnienie wyrównać i cukier utrzymać na odpowiednim poziomie. A nie z marszu, dziś telefon i biegiem na 14 na szczepienia.

 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -1

  Roxie

  Może redakcja najpierw zadzwoni do szkół i zapyta, ilu nauczycieli zgłosiło odczyny. Z tego, co mi wiadomo wielu z tych, którzy szczepili się w poniedziałek zgłosiło takie objawy i wielu z nich w przebiegu uniemozliwiającym pójście do pracy.

  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   hiber

   czyżby niewygodny temat ?

 • 8 miesięcy temu | ocena +4 / -3

  Mieszkaniec

  Też mi szczepionki, wielkie testowanie na ludziach. Niech sami najpierw przetestują na sobie i swojej rodzinie a później puszczą w świat. A lekarze jak nie przyjmowali tak nie przyjmują. Zapominają, że ludzie pomiędzy 7 a 64 rokiem życia też potrzebują leczenia. Składki się odprowadza a trzeba prywatnie chodzić. Może pani starosta zamiast robić sobie selfi z noworodkiem może zajmie się tym żeby człowiek mógł normalnie iść do lekarza.

  • 8 miesięcy temu | ocena +2 / -1

   twooj_nick

   Szczepią się, szczepią lekarze. Pielęgniarki też się szczepią. I ratownicy się szczepią. Ino trzeba się obracać w tym środowisku. O, Zięba się nie szczepił, tego jestem pewien. Ale on sobie kupi leczenie za pieniądze z wciskania frajerom witaminy C.

   • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

    Mieszkaniec

    Tutaj chodziło, że nasz kochamy rząd niech najpierw się zaszczepi i to każdy łącznie ze swoją rodziną jak tak namawiają do szczepienia ludzi a później rozmawiajmy o skutkach ubocznych. Z tego co wiem dużo osób publiczne mówiło, że się nie zaszczepi.