Reklama

Jarocin. Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjecie poglądowe

Jarocin. Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki  - Zdjęcie główne

Jarocin. Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki | foto Zdjecie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła podstawowa w Kotlinie musiała zawiesić zajęcia w klasie pierwszej i trzeciej po tym, jak u pięciorga nauczycieli wystąpiły niepożądane objawy po szczepieniu przeciw COVID-19.

Reklama

Z informacji, które otrzymaliśmy od dyrektora placówki w Kotlinie wynika, że w środę - 17 lutego było szczepionych 12 nauczycieli.- Pięć osób źle się poczuło i przyniosło zwolnienia lekarskie - mówi Edyta Orpel. - To są panie z nauczania początkowego - dodaje.Z jej relacji wynika, że nauczycielki miały podwyższoną temperaturę i czuły ogólne rozbicie.- Dwa dni wcześniej, w poniedziałek ja byłam szczepiona i pani wicedyrektor i my nie miałyśmy żadnych problemów, a akurat w tej grupie pojawiły się takie problemy - stwierdza dyrektor szkoły w Kotlinie.

 

 

Nauczyciele przyjmują pierwszą dawkę szczepionki - niepożadane objawy, odwołane zajęcia

 

Ze względu na to, że dwie inne nauczycielki też przebywają na zwolnieniu lekarskim dyrektor była zmuszona odwołać zajęcia w klasie pierwszej i trzeciej.- Dzisiaj rano powiadomiliśmy rodziców, żeby odebrali swoje dzieci - wyjaśnia Edyta Orpel.Nauczycielki mają dwudniowe zwolnienia lekarskie.- Zajęć nie będzie jeszcze w piątek - 19 lutego. W poniedziałek mamy nadzieję wrócić normalnie do pracy - zapowiada szefowa kotlińskiej placówki.      


 

Szczepienia - niepożądane objawy u nauczycieli - rzecznik ministerstwa zdrowia dementuje


O wystąpieniu niepożądanych objawów po szczepieniu nauczycieli preparatem od AstryZeneki co jakiś czas donoszą też media ogólnopolskie.Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące w określonym czasie po iniekcji pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Inne odczyny - poza łagodnymi, czyli zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia - jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy.

 

Najwięcej doniesień o niepożądanych objawach pochodzi z województwa łódzkiego. To tam od kiedy ruszyły szczepienia nauczycieli - od piątku - 12 lutego - zgłoszono osiem przypadków niepożądanych odczynów, w tym siedem łagodnych i jeden poważniejszy.Takie informacje podał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. W całym kraju takich zgłoszeń jest kilkadziesiąt.- Kilkadziesiąt niepożądanych odczynów po szczepionce AstryZeneki stwierdzono w całym kraju, a nie - jak podawały niektóre media - w skali jednego województwa - podkreślił na konferencji prasowej rzecznik ministerstwa.Odnosząc się do doniesień, jakoby w łódzkiem notowana była wyjątkowa duża liczba niepożądanych odczynów po szczepieniu preparatem od AstryZeneki, rzecznik MZ kategorycznie zaprzecza.- Nie ma tam żadnego zmasowanego występowania odczynów poszczepiennych - podkreślił Andrusiewicz.

 Szczepienia - niepożądane objawy nie tylko u nauczycieli w większości łagodne


W zamieszczonym na rządowych stronach bieżącym raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych (NOP) w środę - 17 lutego podano, że do Państwowej Inspekcji Sanitarnej od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się szczepienia, wpłynęło 1.950 zgłoszeń.Z czego 1.635 odczynów sklasyfikowano jako łagodne, objawiające się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia.


Szczepienia - niepożądane objawy u nauczycieli. Jak sytuacja wygląda na naszym terenie?


Na szczepienia w powiecie jarocińskim zgłosiło się około 700 osób związanych z oświatą. Odbywają się one w szpitalu węzłowym jakim jest Szpital Powiatowy w Jarocinie.Z naszych informacji wynika, że spośród osób, które do tej pory zostały zaszczepione, problemy ze złym samopoczuciem zgłosiły tylko nauczycielki ze szkoły w Kotlinie.Szczepienia cały czas trwają, a osoby, które przyjęły pierwszą dawkę, czekają teraz na podanie drugiej.W pierwszej kolejności szczepieni są:
- nauczyciele wychowania przedszkolnego,
- pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna),
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
- nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, - nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
- nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
- nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
- pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy