Reklama

Drogowcy z młotem pneumatycznym pojawili się na nowo wybudowanej drodze Golina-Potarzyca-Rusko

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj rano drogowcy rozkuli młotem pneumatycznym nowo wybudowaną drogę Golina-Potarzyca-Rusko.

Reklama

Kierowcy rano z niedowierzaniem przecierali oczy, kiedy na nowo wybudowanej drodze Golina-Potarzyca-Rusko zobaczyli czterech mężczyzn rozkuwających jezdnię.
Drogę uroczyście do użytku oddano w miniony piątek. Inwestycja kosztowała blisko 9 mln zł. Na symboliczne przecięcie wstęgi zaproszono posła Tomasza Ławniczaka, przedstawiciela urzędu marszałkowskiego, radnych. Całość przedsięwzięcia kosztowała prawie 8 mln 700 tysięcy.

Powiat pozyskał na ten cel 5,5 miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta środków pochodziła z budżetu samorządu. O sprawie szczegółowo piszemy w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej. 

Drogowcy na nowo wybudowanej drodze Golina-Potarzyca-Rusko

Ledwo otwarto drogę, a już została ostro skrytykowano. Mieszkańcy i kierowcy punktowali przedsięwzięcie w mediach społecznościowych. Ich opinie potwierdza sołtys Potarzycy.

- Sprawujemy nadzór społeczny nad wykonaniem inwestycji. Część zastrzeżeń została wzięta pod uwagę i poprawiona. Najwięcej uwag mamy do ścieżki rowerowej - mówi Tomasz Radomski.

Odpowiedzialna za drogi wicestarosta Katarzyna Szymkowiak mówi, że inwestycja jest na gwarancji. Mieszkańcy mogą oficjalnie zgłaszać zastrzeżenia do referatu dróg w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Drogowcy na nowo wybudowanej drodze Golina-Potarzyca-Rusko. Rozkuli asfalt

- Nie uchylamy się od odpowiedzialności. Jeżeli będzie taka potrzeba, to wykonawca zostanie wezwany do naprawienia usterek - mówiła Katarzyna Szymkowiak w wypowiedzi dla dzisiejszego wydania „Gazety”, którym szeroko piszemy o sprawie.

Dzisiaj drogowcy w Potarzycy pojawili się z młotem pneumatycznym. Rozkuli nowy asfalt. Dlaczego?     

- Wczoraj do inspektora zadzwoniła jedna osoba, że nie ma wprowadzonego zaworu wodociągowego. I wykonawca musiał to naprawić w ramach gwarancji - wyjaśnia Katarzyna Szymkowiaka.     

Koszt inwestycji szacowano na 13,5 milionów złotych. Powiat otrzymał na ten cel spore dofinansowanie z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości ponad 8 mln zł.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy