Reklama

Jarocin. Niezwykła wystawa dziecięcych rysunków w szpitalu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Niezwykła wystawa dziecięcych rysunków w szpitalu a na nich praca pielęgniarek i położnych oczami najmłodszych.

Reklama

W Szpitalu Powiatowym w Jarocinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej. Odbywał się on pod hasłem: „Pielęgniarka i Położna w dobie pandemii”.

W rywalizacji wzięło udział 29 dzieci w wieku od czterech do dwunastu lat, które wykonały prace w różnych technikach. Były zatem malowanki, wyklejanki, a także wiersze.

- Trudny dla nas okres pandemiczny utrudniający nam  pracę i dzień codzienny,  został doskonale uchwycony i przedstawiony w pracach dziecięcych - przyznaje Grażyna Obecna,  członek  i pełnomocny przedstawiciel OR PiP w Kaliszu i jedna z organizatorek konkursu. 

I dodaje:

- Pomysłowość dzieci nie miała granic. Prace wniosły pogodny nastrój do naszego szpitala, uświetniając tym samym tegoroczny Dzień Pielęgniarki i Położnej.

Jarocin. Niezwykła wystawa dziecięcych rysunków w szpitalu

Rysunki nadesłane na konkurs zostały wystawione w holu głównym jarocińskiego szpitala. A uczestnicy rywalizacji zaproszeni na spotkanie podsumowujące zmagania konkursowe.

Decyzją komisji konkursowej wszystkim dzieciom przyznano równoległe nagrody.  W ocenie jej członków „każda praca była dopracowana a dzieci włożyły w ich wykonanie dużo trudu i serca”.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na trawniku przy szpitalu. Oprócz uczestników, wzięli w nim udział między innymi pracownicy szpitala z prezesem Henrykiem Szymczakiem oraz władze powiatu ze starostą Lidią Czechak. 

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone książkami, gadżetami oraz słodyczami. Były też  specjalne niespodzianki. Starosta Lidia Czechak każdemu uczestnikowi konkursu wręczyła dodatkowe upominki, a troje dzieci wyróżniła nagrodami. Otrzymali je: czteroletnia Aleksandra Bukowska oraz dwie 6-latki - Wiktoria Włodarczak i Aleksandra Fiedorushkowa.

Jarocin. Niezwykła wystawa dziecięcych rysunków w szpitalu

Kolejną niespodzianką była nagroda specjalna ufundowana przez dr n. med. Macieja Naskręta i Fundację na Rzecz Osób Niewidomych - „Labrador  Pies Przewodnik” dla siedmioletniej Tosi Sadowczyk za pracę pokazującą udział psa Denwera w procesie wspomagania leczenia  pacjentów. Słynny już pies Denwer był zresztą szczególnym gościem spotkania przy szpitalu.

Konkurs odbył się pod honorowy patronatem: Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu oraz Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy