Reklama

Jarocin. Najpierw zbierali odpady, później czekała na nich góra nagród i wyróżnień [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Najpierw zbierali odpady, później czekała na nich góra nagród i wyróżnień. W ekologicznej inicjatywie wzięło udział blisko 15 tysięcy uczniów, którzy zebrali 26 ton odpadów.

Reklama

Na terenie ZGO Sp. z o.o. - Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie odbyło się podsumowanie III edycji konkursu „Region czysty na 6”. W ekologicznej inicjatywie przez cały rok szkolny 2020/2021 wzięło udział blisko 15 tysięcy uczniów - przedstawicieli 80 placówek oświatowych z 17 gmin.  Łącznie uzbierali oni 26 ton odpadów - aluminiowych puszek, plastikowych nakrętek i baterii. 

Jarocin. Najpierw zbierali odpady, później czekała na nich góra nagród i wyróżnień. 53 tys. zł na cele charytatywne

Warto pamiętać, że każdy kilogram uzbieranych przez uczestników konkursu puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, każdego roku przekazuje na cel charytatywny wskazany przez uczniów. Do tej pory łączna kwota z trzech rozstrzygniętych edycji konkursu wyniosła 53 tys. zł.

Najbardziej zaangażowani uczestnicy III edycji konkursu „Region czysty na 6” otrzymali nagrody i wyróżnienia. Trafiły one do uczniów, szkół, a także dla najlepszej gminy.

- W związku z obecną sytuacją epidemiczną, która znacznie zmieniła naukę w szkołach, postanowiliśmy dać placówkom możliwość wyboru, jaki sprzęt elektroniczny jest im w tym momencie najbardziej potrzebny. Dlatego postanowiliśmy wręczyć vouchery na zakup sprzętu elektronicznego - podkreślił w trakcie uroczystości Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR.

Jarocin. Najpierw zbierali odpady, później czekała na nich góra nagród i wyróżnień. Kto je otrzymał?

KATEGORIA: NAJLEPSI UCZNIOWIE
Wyróżnienia otrzymali:
Miłosz Jańczak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie; Paweł Jakubowski - Zespół Szkół w Broniszewicach; Antonina Malesza - Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Piastów w Gieczu; Agnieszka Janus - Wielkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej; Joanna Banaszyńska - Zespół Szkół w Mieszkowie; Klaudia Goździela - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie; Kajetan Logdański - Zespół Szkół w Pięczkowie; Stanisław Obecny - Szkoła Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Kwileniu; Wiktor Kowalczyk - Szkoła Podstawowa w Klęce; Maksymilian Pawlaczyk - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie; Amelia Wawroska - Publiczne Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie; Szymon Nowak - Przedszkole nr 7 im. Janka Wędrowniczka w Śremie; Zofia Kurnatowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pigłowicach; Nikola Konieczna - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie; Adrianna Stelmaszyńska - Przedszkole Kolorowy Świat w Szczodrzykowie; Katarzyna Wojciechowska - Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Baraniaka w Mchach.

Uczniowie, którzy uzbierali najwięcej odpadów w każdej z gmin, otrzymali słuchawki bezprzewodowe, zestaw gadżetów oraz pamiątkowe dyplomy.

KATEGORIA: NAJLEPSZE PLACÓWKI OŚWIATOWE
Nagrodzone zostały 3 placówki oświatowe, którym udało się uzyskać najlepszy wynik w zebraniu największej ilości wszystkich surowców.
I miejsce Szkoła Podstawowa im J. Twardowskiego w Kwileniu
II miejsce Wielkopolski Samorządowy Zespół Placówek Terapeutyczno-Wychowawczych w Cerekwicy Nowej  
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Chrzanie

Dodatkowo nagrodzono także najlepsze szkoły w każdej z gmin: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach, Szkoła Podstawowa im. ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach, Przedszkole nr 7 im. Janka Wędrowniczka w Śremie; Publiczne Przedszkole w Brzeziu; Zespół Szkół w Pięczkowie; Przedszkole Niepubliczne "ENART" w Piaskach; Szkoła Podstawowa im. Pierwszych Piastów w Gieczu; Szkoła im. Jana Pawła II w Pigłowicach; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie; Szkoła Podstawowa w Magnuszewicach; Zespół Szkół w  Broniszewicach; Szkoła Podstawowa im. J. H. Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej; Przedszkole nr 1 im. Misia Uszatka w Kórniku

Dla szkół najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne vouchery na zakup sprzętu multimedialnego, o łącznej wartości 35 tys. zł. 

KATEGORIA: NAJLEPSZA GMINA
Po raz kolejny w tej kategorii triumfowała Gmina Chocz. Nagrodę odbierał burmistrz Marian Wielgosik.

Jarocin. Najpierw zbierali odpady, później czekała na nich góra nagród i wyróżnień, między innymi od burmistrza Jarocina

Poza tym specjalne nagrody ufundował burmistrz Jarocina. Za zebranie największej ilości odpadów nagrodził najlepsze placówki oświatowe z terenu Gminy Jarocin:
I miejsce - Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie
II miejsce - Przedszkole w Mieszkowie
III miejsce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im T. Kościuszki w Jarocinie.

Uczestniczące w konkursie szkoły otrzymały również nagrody Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL
W tegorocznej edycji zebrano 1124 kg aluminiowych puszek. Fundacja RECAL przyznała nagrody w postaci:
- przedstawienia teatralnego „Ala na tropach recyklingu” dla Szkoły Podstawowej w Kwileniu i Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kuźni,
- 5 lekcji online na temat segregacji odpadów dla Szkoły Podstawowej w Żerkowie i Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy