Reklama

Fundusze z Warszawy na rozbudowę Jarocin Sport

Opublikowano:
Autor:

Fundusze z Warszawy na rozbudowę Jarocin Sport  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których działa przy Ministerstwie Sportu i Turystyki dofinansował rozbudowę obiektów sportowo-rekreacyjnych spółki Jarocin Sport.

 

Lodowisko, kręgielnia i duża sala konferencyjna - znajdą się w obiektach, które są budowane na terenie spółki Jarocin Sport. Koszt inwestycji to 25 milionów złotych.

 

Gminna spółka na sfinansowanie inwestycji pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Pieniądze zostaną przyznane na budowę lodowiska.

 

Obiekt, jako lodowisko wykorzystywany będzie od listopada do kwietnia, natomiast w pozostałych miesiącach, hala będzie służyła do organizowania różnych wydarzeń: koncertów, wystaw czy targów. Halę można będzie także wykorzystać jako boisko sportowe albo rolkowisko.

 

Budowa lodowiska to część większego projektu rozbudowy całego, jarocińskiego kompleksu sportowego. Poza lodowiskiem i rolkowiskiem na terenie Jarocin Sport powstanie także 6-torowa kręgielnia.

 

Centrum sportowo-rekreacyjne ma zostać ukończone na początku przyszłego roku. Wówczas będzie można korzystać między innymi z lodowiska i kręgielni. W nowych obiektach będzie też można uprawiać tenis stołowy, sporty siłowe - podnoszenie ciężarów czy sporty walki.

 

Z komunikatu Urzędu Miejskiego w Jarocinie wynika, że „prace przy rozbudowie centrum sportowo-rekreacyjnego przebiegają zgodnie z harmonogramem”.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE