Reklama

Jaraczewo pomaga Ukrainie. Organizowana jest pomoc finansowa i rzeczowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMiG Jaraczewo

Jaraczewo pomaga Ukrainie. Organizowana jest pomoc finansowa i rzeczowa  - Zdjęcie główne

Jaraczewo pomaga Ukrainie. Organizowana jest pomoc finansowa i rzeczowa | foto UMiG Jaraczewo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze samorządowe Jaraczewa organizują pomoc finansową i rzeczową dla Ukraińców, którzy uciekają z terenów objętych działaniami wojennymi, a nie zamierzają uchodzić do Polski czy innych krajów, lecz chcą pozostać w Nowowołyńsku.

Reklama

Jarocin pomaga Ukrainie. Są organizowane zbiórki potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie trafiło dużo środków czystości i artykułów higienicznych. Tam zgodnie z decyzją wojewody  przybywają już pierwsi  emigranci. Prawie tydzień temu Rosja zaatakowała Ukrainę. Z całej Polski płynie pomoc dla społeczeństwa, które odpiera najazd  wojsk rosyjskich.  Do akcji włączyła się również gmina Jaraczewo.  

Jaraczewo pomaga Ukrainie. Organizowana jest pomoc finansowa i rzeczowa

Gmina Jaraczewo od wielu lat utrzymuje partnerskie stosunki z ukraińskim miastem Nowowołyńsk, położonym w okolicach Łucka.

 - Podczas ostatniej naszej rozmowy, potwierdzonej pismem z dnia 26 lutego br., mer Borys Karpus zwrócił się z prośbą o pomoc w przygotowaniu kolejnych bezpiecznych miejsc i wyposażeniu ich w łóżka, koce, materace, pościel itp. rzeczy. Władze przygotowały już sporo łóżek, ale do miasta przybywają kolejne osoby z terenów bezpośrednio objętych działaniami wojennymi, które nie zamierzają uchodzić do Polski czy innych krajów, lecz chcą pozostać w Nowowołyńsku i tam przeczekać najgorszy czas – mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

Dlatego samorząd uruchamił subkonto na koncie bankowym Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Jaraczewie, na które wszyscy ludzie dobrej woli mogą dokonywać dobrowolnych wpłat, jest to najlepsza forma pomocy.

Numer konta: BS Jarocin Oddział Jaraczewo  22 8427 0009 0300 1469 2000 0004 w tytule przelewu proszę wpisać „Pomoc dla Nowowołyńska”. Środki te będą przekazywane sukcesywnie na konto wskazane przez mera Karpusa.
Mer Nowowołyńska prosi również  o następujące produkty:
-    koce,
-    materace,
-    karimaty,
-    pościel,
-    namioty,
-    leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe
-    ręczniki,
-    mydło
-    proszek do prania
-    pieluchy dla dzieci i dorosłych
-    papier toaletowy
-    świeczki
-    latarki
-    baterie
-    skarpety
-    worki na śmieci
-    butle gazowe
-    konserwy rybne i/lub mięsne
 Osoby, które chcą coś przekazać proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Miasta i Gminy Jaraczewo lub telefonicznie pod numerem +48693619500.

Jaraczewo pomaga Ukrainie. Zebrane dary trafią do Nowowołyńska

Zebrane dary na terenie gminy Jaraczewo trafią do Biłgoraja. Ta gmina podobnie, jak Jaraczewo i dwa inne polskie samorządy organizują pomoc dla  Ukraińców, którzy uciekają z terenów objętych działaniami wojennymi, ale nie zamierzają uchodzić do Polski czy innych krajów, lecz chcą pozostać w Nowowołyńsku.  Władze Nowowołyńska  zobowiązały się odebrać z naszego kraju zebrane produkty.


UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy