reklama

I Gminny Slam Poetycki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

I Gminny Slam Poetycki  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościBiblioteka w Nowym Mieście organizuje warsztaty kreatywnego pisania dla klas 7 i 8, których zwieńczeniem będzie I Gminny Slam Poetycki.
reklama

Warsztaty kreatywnego pisania

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą realizuje projekt "Piękność twą widzę i opisuję" - spotkania z polskim romantyzmem. Celem realizacji jest popularyzacja piękna języka polskiego oraz literatury doby romantyzmu poprzez zakładane w programie kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, a także budowanie kompetencji językowych i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Zajęcia z kreatywnego pisania dla klas siódmych i ósmych przeprowadzi Dagmara Świerkowska. Pochodząca z Nowego Miasta nad Wartą absolwentka studiów polonistycznych i slawistycznych. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich na UAM-ie. Była dwukrotną stypendystką Fundacji Batorego. Reprezentantka Polski na paryskich 13. Światowych Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (13ème Coupe du Monde de Slam 2019), zwyciężczyni  15. Spoke'n'Word Festival. Związana z poznańską Fundacją KulturAkcją, współorganizatorka takich projektów slamerskich i literackich jak: LiteruFKA, Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego czy Slam na KontenerART.

reklama

Zajęcia odbędą się w dniach 25-26 kwietnia oraz 9-11 maja. Efektem spotkań będzie I Gminny Slam Poetycki - planowany na 20 maja.

 

Slam poetycki w Nowym Mieście

Slam poetycki to publiczna rywalizacja poetów. Głównymi celami slamu są:

  • popularyzacja piękna języka polskiego, 
  • budowanie kompetencji językowych i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym wśród młodzieży, 
  • popularyzacja literatury doby romantyzmu.
Każda ze szkół podstawowych z terenu gminy Nowe Miasto nad Wartą może wytypować do udziału w turnieju 4 osoby spośród uczniów klas 7 i 8.

Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość, opracowaną dzięki wiedzy zdobytej podczas „Warsztatów kreatywnego pisania”. Tematyka utworów jest dowolna. Dopuszczalne jest śpiewanie oraz występowanie poza obrębem sceny. Nie jest dopuszczalne użycie rekwizytów i podkładu dźwiękowego. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.

reklama

Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie oraz jury (w proporcji 50% do 50%). Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa. Przy nieparzystej liczbie uczestników prowadzący będzie modyfikował zasady tak, aby zachować równe szanse udziału w turnieju. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka. 

 

ZOBACZ TEŻ

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama