Reklama

Flagi powstańcze trafiły do mieszkańców gminy Jaraczewo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 2.200 flag powstańczych zakupiła gmina Jaraczewo. Chorągwie trafiły do mieszkańców.

Reklama

W tym roku Wielkopolska w szczególny sposób będzie świętowała rocznicę Powstania Wielkopolskiego - po raz pierwszy dzień wybuchu zwycięskiego zrywu obchodzimy jako święto państwowe. Gmina Jaraczewo przygotowała dla mieszkańców 2.200 flag - czerwonych z białym orłem, takich, jakie ponad sto lat temu wywieszali Wielkopolanie, witając powstańcze oddziały.


 - Radość świętowania niestety zakłóca, czwarta fala pandemii COVID-19. Jako organizator obchodów świąt państwowych na terenie naszej gminy, z nieukrywanym żalem, ale i w trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo nas wszystkich, nie mogę zorganizować tak uroczystych obchodów, jakie odpowiadałyby radości z tego nowego święta napisał burmistrz Dariusz Strugała w liście dołączonym do flagi.


- Jednak nic nie stanie nam na przeszkodzie, by wyrazić naszą dumę ze zwycięskiego powstania. Apeluję zatem do wszystkich mieszkańców Ziemi Jaraczewskiej, niech tegorocznym symbolem udziału w uroczystościach rocznicowych, będzie flaga powstańcza zawieszona na każdym domu - dodał burmistrz.

W poniedziałek 27 grudnia o godz. 11.00 przed jaraczewskim pomnikiem hołd bohaterom Powstania Wielkopolskiego oddadzą władze Jaraczewa, radni, sołtysi, przedstawiciele organizacji społecznych. Burmistrz do udziału w uroczystości zaprasza mieszkańców gminy.

Pomocni w dostarczeniu flag okazali się strażacy ochotnicy. Samorząd na zakup flag wydał 35 tys. zł.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.                   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy