Reklama

Duży matematyczny sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. SP nr 2 Jarocin

Duży matematyczny sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie  - Zdjęcie główne

Duży matematyczny sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie | foto Fot. SP nr 2 Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Duży sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie matematycznej. jej uczeń okazał się najlepszy w Polsce.

Reklama

W Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie od września 2020 roku trwają zajęcia z arytmetyki mentalnej, prowadzone przez nauczycielkę Julitę Janowską w ramach Pilotażowego Programu Abakus. 

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i trwają dwie godziny lekcyjne. Pani Julita jest certyfikowanym nauczycielem arytmetyki mentalnej. W ubiegłym roku w sierpniu przeszła szkolenie i pomyślnie zdała egzamin, który upoważnia ją do prowadzenia takiego typu zajęć.

Duży matematyczny sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie dzięki specjalnym zajęciom

Głównym celem arytmetyki mentalnej Abakus jest zrównoważony rozwój umiejętności twórczych i intelektualnych dzieci oraz wydobycie ich naturalnych zdolności.

Regularne zajęcia nie tylko polepszają umiejętność szybkiego liczenia w pamięci, lecz także pozytywnie wpływają na wzrost pewności siebie oraz lepsze wyniki w szkole.

Dodatkowo arytmetyka mentalna rozwija szereg praktycznych umiejętności: zdolność koncentracji i skupienia uwagi, pamięć wzrokową, słuchową i słowną, elastyczność intelektualną oraz zdolność do nieszablonowego myślenia. Więcej na temat arytmetyki mentalnej można przeczytać na stronie: www.abakus-center.eu

Duży matematyczny sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie. Uczniowie przygotowywali się online

Podczas cotygodniowych spotkań uczniowie kl. 4b nie tylko zgłębiają techniki liczenia na liczydełku i poznają różne metody dodawania i odejmowania liczb jednocyfrowych i dwucyfrowych, ale również wykonują działania w pamięci, grają w gry, rywalizują między sobą w obliczeniach na czas.

Od października dzieci uczestniczą w zajęciach online, które również dostarczają im wiele radości. Dzieci ćwiczą między innymi koncentrację uwagi poprzez dyktanda graficzne oraz oglądanie króciutkich filmików.

Duży matematyczny sukces jarocińskiej „dwójki” w ogólnopolskiej olimpiadzie

W ciągu tego roku szkolnego abakusowicze uczestniczyli w dwóch olimpiadach online dotyczących arytmetyki mentalnej. Pierwsza odbyła się w grudniu. Była to Europejska Olimpiada Abakus, w której uczestniczyły również dzieci z całej Europy.

Druga - Ogólnopolska Olimpiada Abakus miała miejsce w kwietni. Uczestniczyło w niej 9 uczniów Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Najlepszym w Polsce, w swojej kategorii wiekowej z metody Małego Przyjaciela, okazał się jeden z nich - Szymon Roszyk.

„Systematyczna i sumienna praca doprowadziła Szymona do zwycięstwa. Podczas olimpiady online Szymon miał do rozwiązania bardzo dużo zadań, podczas których wykonywał obliczenia na czas na liczydełku, a także obliczenia w pamięci. Biorąc pod uwagę fakt, że z tego typu obliczeniami Szymek zapoznawał się dopiero od września, jego wygrana jest bardzo dużym sukcesem” ” - można przeczytać w komunikacie szkoły na temat sukcesu Szymona Roszyka.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy