Reklama

Matura Jarocin 2021. Czy matematyka była trudna? Co sądzą maturzyści z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach?

Opublikowano: czw, 6 maj 2021 11:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura Jarocin. ZSP-B Tarce. Mimo że nadal trwa pandemia egzaminy maturalne rozpoczynają się - jak zawsze - w pierwszych dniach maja. Za uczniami ostatnich klas szkół średnich jest już język polski i matematyka. Dzisiaj zdają języki obce. Jest to ostatni obowiązkowy przedmiot.

Reklama

W tym roku do egzaminów maturalnych przystępuje 600 uczniów z terenu powiatu jarocińskiego. Z uwagi na to, że minister oświaty zapewniał, że z uwagi na zdalne nauczanie wymagania zostaną znacznie obniżone, na poprawienie ocen zdecydowało się sporo zeszłorocznych maturzystów.

Większość egzaminów trwa 170 minut na poziomie podstawowym i 180 na rozszerzonym. Dzisiaj trzeba się wykazać znajomością języków obcych, a egzamin będzie trwał nieco krócej, bo odpowiednio 120 i 150 minut. W 2021 roku zdanie matury na poziomie rozszerzonym jest nieobowiązkowe. Przystąpienie do egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym nie będzie warunkiem zdania egzaminu dojrzałości.  Na tegorocznej maturze nie ma między innymi egzaminów ustnych. Wyjątkiem będą osoby, dla których wyniki z tych egzaminów są niezbędne przy rekrutacji na niektóre uczelnie i kierunki studiów. Każdy maturzysta musi zatem obowiązkowo przystąpić tylko do trzech podstawowych egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Wyniki egzaminów zostaną podane za dwa miesiące - 5 lipca. Egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony 24 sierpnia. Będą mogły do niego przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony.

A co o maturze z matematyki sądzą maturzyści z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Tutaj do ezgaminów przystąpiło 63 uczniów. Zarówno po języku polskim, jak i matematyce uczniowie mówili, że były łatwiejsze zadania niż na próbnej. Zdarzało się, że niektórzy byli wręcz zawiedzeni obniżonymi wymaganiami. - Taka matura, to żadna matura - stwierdził jeden z uczniów. Raczej obyło się bez wielkich zaskoczeń. Wśród tegorocznych abiturientów panowały wyjątkowo dobre nastroje. Wszyscy są przekonani, że uda im się zdać. Czy będzie tak rzeczywiście? Wszystko niedługo się okaże.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy