Reklama

Jarocińska dwójka zakwalifikowana do programu Abakus

Opublikowano: wt, 8 wrz 2020 15:58
Autor:

Jarocińska dwójka zakwalifikowana do programu Abakus - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie i nauczycielka Julita Janowska zakwalifikowała się do specjalnego programu pilotażowego z arytmetyki mentalnej Abakus Europe. Co o oznacza dla uczniów?

 

„Nie zdążyliśmy pochwalić się przed wakacjami, ale nasza szkoła zakwalifikowała się do specjalnego programu pilotażowego z arytmetyki mentalnej Abakus Europe. Z kilkudziesięciu zgłoszonych szkół wybrano cztery, w tym naszą - czytamy w komunikacie z SP nr 2.

 

 

W połowie sierpnia w Warszawie odbyło się trzydniowe szkolenie dla wszystkich zakwalifikowanych nauczycieli. Po pomyślnym zdaniu egzaminów i otrzymaniu certyfikatu Julita Janowska z „dwójki” od września prowadzi zajęcia z arytmetyki mentalnej Abakus w klasie 4b.

 

Czym jest arytmetyka mentalna? Głównym jej celem jest zrównoważony rozwój umiejętności twórczych i intelektualnych dzieci oraz wydobycie ich naturalnych zdolności.

 

Regularne zajęcia z tej dziedziny nie tylko polepszają umiejętność szybkiego liczenia w pamięci, lecz także pozytywnie wpływają na wzrost pewności siebie oraz na lepsze wyniki w szkole.

 

Dodatkowo arytmetyka mentalna rozwija szereg praktycznych umiejętności: zdolność koncentracji i skupienia uwagi, pamięć wzrokową, słuchową i słowną, elastyczność intelektualną oraz zdolność do nieszablonowego myślenia.

 

Więcej na temat arytmetyki mentalnej znajdziecie na stronie: www.abakus-center.eu

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE