Reklama

Jarocińska dwójka z tytułem "Szkoła z misją"

Opublikowano: ndz, 22 lis 2020 15:38
Autor:

Jarocińska dwójka z tytułem "Szkoła z misją" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

SP nr 2 Jarocin. Caritas. Fundacją Redemptoris Missio. Pomoc. Wolontariusz. Akcje charytatywne. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie od lat uczestniczy w akcjach niesienia pomocy. To właśnie za tę działalność została wyróżniona prestiżowym tytułem „Szkoła z misją”.

 

Szkolne Koło Caritas, które działa w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarocinie od wielu lat współpracuje z fundacją Redemptoris Missio.

 

W ramach tej współpracy organizuje wiele zbiórek i akcji charytatywnych. Uczniowie i nauczyciele z „dwójki” angażowali się w takie przedsięwzięcia jak: „Opatrunek na ratunek”, „Piórniki do Afryki”, „Blachy na dachy”, „Puszka dla maluszka’’, „Okulary dla Afryki” czy zbiórka wełny na zimowe czapki.

 

Za tę działalność SK Caritas zostało uhonorowane przez fundację Redemptoris Missio tytułem „Szkoła z misją”.

 

Wolontariusze ze szkolnego Caritasu są dumni z wyróżnienia, tym bardziej, że otrzymali je za zaangażowaniem w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

 

Jak sami twierdzą:

 

„Sprawianie radości dzieciom afrykańskim nie jest wcale trudne. Nie mają wielkich wymagań. Szczerze cieszą się z najmniejszej podarowanej drobnostki.”

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE