Reklama

Drugi dzień matur. Dzisiaj matematyka [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Konieczna

Drugi dzień matur. Dzisiaj matematyka [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Trwają matury. W drugim dniu egzaminów 600 uczniów z terenu powiatu jarocińskiego ma do rozwiązania zadania z matematyki | foto Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają matury. W drugim dniu egzaminów 600 uczniów z terenu powiatu jarocińskiego ma do rozwiązania zadania z matematyki, uważanej za królową nauk. Na rozwiązanie zadań mają 170 minut na poziomie podstawowym i 180 na rozszerzonym. Czy zadania były łatwe, okaże się po zakończeniu.

Reklama

Jedna z ważniejszych zamian dotyczy pisemnej matury z matematyki na poziomie podstawowym. W tym roku będzie mniej zadań do wyliczenia, przede wszystkim w zakresie zadań otwartych, co ma przełożyć się do zmniejszenia maksymalnej punktacji o 5 pkt.

W związku ze stanem pandemii i przejściem uczniów na zdalne nauczanie, Ministerstwo Edukacji i Narodowej zdecydowało, że tegoroczny egzaminy maturalne będą wyglądały inaczej.W 2021 roku zdanie matury na poziomie rozszerzonym jest nieobowiązkowe. Przystąpienie do egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym nie będzie warunkiem zdania egzaminu dojrzałości.
Na tegorocznej maturze nie ma między innymi egzaminów ustnych. Wyjątkiem będą osoby, dla których wyniki z tych egzaminów są niezbędne przy rekrutacji na niektóre uczelnie i kierunki studiów. Każdy maturzysta będzie musiał zatem obowiązkowo przystąpić tylko do trzech podstawowych egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Wyniki będą znane 5 lipca.

Ponad 600 absolwentów szkół średnich rozpoczyna egzaminy dojrzałości w reżimie sanitarnym. Zarówno egzaminowani, jak i osoby przeprowadzające sprawdziany będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa w trakcie wchodzenia do szkoły i na salę egzaminacyjną - maseczkę mogą zdjąć, siadając przy stoliku egzaminacyjnym. Wymagane będzie także zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między osobami. Poza tym pomieszczenia powinny być wietrzone, a ławki i stoliki dezynfekowane.

Matury przeprowadzane są w tym roku w dwóch turach. Przedmioty podstawowe uczniowie zdają od godz. 9.00, a rzadziej wybierane przedmioty i języki na poziomie rozszerzonym można zdawać od godz. 14.00. Na uporanie sie z zadaniami przewidziano 170 minut (poziom podstawowy) i 180 minut (rozszerszony). W przypadku języków jest to odpowiednio 120 i 150 minut. 

Harmonogram matur:
4 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym,
5 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym,
6 maja - obowiązkowy egzamin pisemny z języka angielskiego na poziomie podstawowym,
od 7 do 21 maja - nieobowiązkowe egzaminy z przedmiotów dodatkowych.

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony 24 sierpnia. Będą mogły do niego przystąpić osoby, które nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego, pod warunkiem, że przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został im unieważniony.

Liczba tegorocznych maturzystów w szkołach powiatu jarocińskiego:
LO - 188
ZSP nr 1 - 208
ZSP nr 2 - 155
ZSP-B Tarce - 63

[AKTUALIZACJA]

A co sądzą o zadaniach, które dzisiaj rozwiązywali, uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach? Odpowiedź znajdziecie w wideo...

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy