Reklama

Dostali pieniądze od wojewody, posadzą drzewa miododajne

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Dostali pieniądze od wojewody, posadzą drzewa miododajne - Zdjęcie główne

Dostali pieniądze od wojewody, posadzą drzewa miododajne | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dostali pieniądze od wojewody, posadzą drzewa miododajne.

Reklama

W odpowiedzi na apele pszczelarzy samorząd powiatu jarocińskiego posadzi drzewa miododajne. Dostali na to prawie 20 tysięcy złotych dofinansowania.

Posadzą drzewa miododajne,żeby ratować pszczoły

Coraz częściej mówi się o masowym ginięciu pszczół. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest kurcząca się z roku na rok baza żywieniowa, z której mogą korzystać te owady. To wynik coraz bardziej intensywnej chemizacji rolnictwa i monokultur w uprawach.

A pszczoły i owady zapylające to fundament naszego ekosystemu. Bez ich pracy rośliny nie mają jak kwitnąć i wydawać plonów.

Dlatego pszczelarze apelują abyśmy objęli je szczególną troską i poświęcili im jak najwięcej uwagi. 

Jedną z inicjatyw skierowanych w kierunku ratowania pszczół jest program sadzenia drzew miododajnych, w który od kilku lat zaangażowały się między innymi samorządy. Jednym z nich jest powiat jarociński.

Posadzą drzewa miododajne, po raz drugi przeznaczą na to prawie 20 tys. zł

I tak do Starostwa Powiatowego w Jarocinie już po raz drugi trafiło 18 tysięcy złotych dotacji na zakup sadzonek drzew miododajnych - poprzednie dofinansowanie otrzymaliśmy w kwietniu ubiegłego roku. Pomoc finansowa pochodzi ze środków budżetu województwa wielkopolskiego.

W związku z akcją sadzenia drzew miododajnych na stronie internetowej powiatu można przeczytać:

„Sadzenie drzew miododajnych jest odpowiedzią na apele pszczelarzy, którzy informują, że niezbędne w rolnictwie pszczoły coraz częściej mają problemy z pozyskiwaniem nektarów czy soków, z których powstaje miód.”

Starostwo zaznacza jednak:

„Efekty dzisiejszych działań będą dopiero widoczne za kilkanaście lat, ale jeżeli nie podejmiemy tego działania teraz, to sytuacja w pszczelarstwie będzie coraz trudniejsza.”

W ubiegłym roku dzięki dofinansowaniu posadzono 60 sztuk lip drobnolistnych na terenie gminy Żerków - pomiędzy ścieżką rowerową a jezdnią przy drodze powiatowej do Jarocina. W tym roku drzewa też trafią do gminy Żerków, a dokładnie do Antonina.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy