reklama
reklama

Chcą walczyć z lokalnym hejtem i nienawiścią. Czekają na pomysły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Profil Stop Lokalnemu Hejtowi

Chcą walczyć z lokalnym hejtem i nienawiścią. Czekają na pomysły - Zdjęcie główne

Członkowie grupy Stop Lokalnemu Hejtowi i Nienawiści w Jarocinie | foto Profil Stop Lokalnemu Hejtowi

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z inicjatywy społeczników Waldemara Krzyżaniaka i Jacka Zawodnego na facebooku powstała grupa "Stop z lokalnym hejtem i nienawiścią". Obecnie liczy ona 600 osób.
reklama

Grupa została utworzona na Facebooku 4 marca. Jest otwarta. Każdy może do niej przystąpić. Obecnie liczy już ponad 600 osób. Swoją przynależność można podkreślić specjalną nakładką na zdjęcie profilowe. Zawiera ona hasło akcji: "Stop lokalnemu hejtowi i nienawiści". 
 
 
GRUPA jest przeznaczona DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA bez względu na jego poglądy polityczne i wyznanie religijne lub jego brak. ZAWSZE KAŻDY CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY, a nie to jakie ma spojrzenie i postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości! Nasze lokalne ojczyzny to powiaty, gminy, miasta, wsie, ulice, domy i WARTO dla teraźniejszości jak i przyszłości ZADBAĆ O NASZE LUDZKIE MIŁOWANIE. Mieszkamy razem w naszych lokalnych ojczyznach i mieszkać będziemy i dlatego SZANUJMY NASZE INNOŚCI oraz #STOP Z LOKALNYM HEJTEM I NIENAWIŚCIĄ! - czytamy w opisie grupy. 
 
 
 
Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Hejt może być skierowany ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu czy osobom o innym światopoglądzie niż hejter. Dosłownie każdy może stać się obiektem hejtu. To nie tylko zgryźliwe i agresywne komentarze, które oczerniają osobę o odmiennym zdaniu, to także obraźliwe memy, grafiki i filmy. Treści publikowane przez hejterów mają na celu sprawienie przykrości danej osobie.

 

Wielu ludzi od miesięcy żyje tematem koronawirusa i kwarantanny. Wiem, że często to trudne do zrozumienia i nielogiczne. Są osoby, które to krytykują, negują i wyśmiewają. Wirus na pewno jest niebezpieczny. I tego nie można kwestionować. Ale bardziej niebezpieczny jest "WIRUS" ciągłego stresu, strachu, agresji, pomówień, hejtu i braku odpowiedzialności za słowa mówione i pisane. Zachować spokój i być sobą w tych zwariowanych czasach jest bardzo trudne, ale odpowiedzialne - napisał Jacek Zawodny, absolwent jarocińskiego liceum ogólnokształcącego, dyrektor szkoły w Koźminie i radny miejski w Krotoszynie. 

 

Hejt można znaleźć też na forach dyskusyjnych, dotyczących polityki, światopoglądu, czy problemów społecznych. Bardzo rzadko jest widoczny na forach hobbystycznych czy specjalistycznych. Oblicza się, że hejtowana jest co czwarta osoba w Internecie, a 11 procent internautów przyznaje, że zdarza im się hejtować w sieci. Nierzadko zdarza się, że hejt staje się powodem do prób samobójczych wśród młodzieży.

 

Waldemar Krzyżaniak i Jacek Zawodny liczą na pomysły na walkę z hejtem. Ich współpraca zaczęła się w grudniu zeszłego roku od akcji charytatywnej dla 7-letniej Madzi Namysł. Akcja ma być skierowana przede wszystkim do młodzieży i dzieci, aby uświadomić im, jak bardzo szkodliwym zjawiskiem jest hejt. Dlatego liczą na to, że do projektu przyłączą się również nauczyciele. 
 
Gazeta Jarocińska już od dawna apeluje o kulturę dyskusji i niehejtowanie. 
 
Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama