Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5.000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.
Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
Wczoraj policja otrzymała wezwanie do zdarzenia drogowego w Prusach.
- Mężczyzna usiadł za kierownicą mając w swoim organizmie 3 promile. Tak duże stężenie wcześniej wypitego alkoholu spowodowało, że nie był w stanie ocenić odległości od wymijanego na drodze Citroena i uderzył w jego bok - relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali 35-letniemu obywatelowi Ukrainy prawo jazdy, a jego samego przewieźli do komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.
PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
• zmniejsza szybkość reakcji
• ogranicza pole widzenia
• powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
• powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
• powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.