Reklama

Budują rondo i przebudowują ulice w Jarocinie. Do końca mają niewiele czasu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budują rondo i przebudowują ulice w Jarocinie. Mają czas do końca października. Jak to wygląda w miejscach, gdzie mamy zakaz wjazdu?

Reklama

W ramach tego zadania kolejne odcinki dróg zyskują nową nawierzchnię jezdni oraz chodników, a także ścieżki rowerowe. Możemy już zobaczyć, jak prezentuje się ciąg pieszo-rowerowy przy ul. św. Ducha - od ul. 700-lecia.

Budują rondo i przebudowują ulice w Jarocinie. Pierwsze efekty już widać

Na ul. Maratońskiej, na odcinku pomiędzy ul. św. Ducha a Żerkowską pojawił się asfalt z warstwą ścieralną, a wzdłuż boisk na ul. Maratońskiej można zauważyć pierwszą warstwę asfaltu i pas postojowy z ażurów. Z kolei na ul. Wrzosowej i Do Zdroju wybudowane zostały nowe zatoki autobusowe.

Zwieńczeniem inwestycji w ciągu ulic Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa, Maratońska będzie rondo przy Spichlerzu Polskiego Rocka.

Wykonywane jest także oświetlenie uliczne typu LED na ulicach: Kasztanowa, Do Zdroju i Maratońska (od ul. Wrzosowej do ul. św. Ducha) oraz remontowany jest istniejący kanał deszczowy w części ulic Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.

Przebudowują ulice w Jarocinie. Burmistrz prosi mieszkańców o wyrozumiałość

W ramach inwestycji powstaje rondo na skrzyżowaniu al. Niepodległości, Wojska Polskiego i Poznańskiej. Prace zaczęto od przebudowy sieci teletechnicznych i gazowych. Teraz budowlańcy przeszli do kolejnego etapu. Zarys nowego ronda, które będzie  zwieńczeniem całej inwestycji, jest znakiem, że koniec prac jest bliski. 

- Zakończenie inwestycji  zdecydowanie usprawni ruch w Jarocinie, gdzie obecnie realizujemy na szeroką skalę także inwestycje drogowe w ramach rewitalizacji śródmieścia. Pamiętajmy jednak o tym, że ten trudny czas przebudowy centrum Jarocina, którego efektem będą nowe nawierzchnie i więcej zieleni w mieście, będzie procentował na kolejne dziesięciolecia - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz gminy prosi jednocześnie mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z utrudnieniami na drogach i dostosowaną do aktualnych warunków organizacją ruchu.

Będzie nowe rondo. Mają czas do końca października

Inwestycja - przebudowa ciągu ulic Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa, Maratońska, św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego w Jarocinie realizowana jest przy wsparciu dotacji w wysokości 16 mln zł, pozyskanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowity jej koszt wyniesie blisko 25 mln zł.

Wykonawca ma czas do końca października na zakończenie prac.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy