Reklama

Budowa siedmiu kurników tematem zebrania w Niedźwiadach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Anna Konieczna

 Budowa siedmiu kurników tematem zebrania w Niedźwiadach  - Zdjęcie główne

Budowa siedmiu kurników tematem zebrania w Niedźwiadach | foto Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem kurników na 303.000 sztuk brojlerów w jednym cyklu produkcyjnym może zostać wybudowanych w Niedzwiadach (gm. Jaraczewo). Inwestycja będzie tematem zebrania, które zaplanowano na poniedziałek.

Reklama

Budowy ogromnych gospodarstw, ferm budzą kontrowersje. W ubiegłym tygodniu telewizja gościła w Kadziaku (gm. Jarocin). Tam ma powstać przemysłowa hodowla bydła na około 6,5 tysiąca sztuk. Inwestycja budzi  duże emocje i protesty nie tylko mieszkańców Kadziaka.Podobna sytuacja jest w Niedźwiadach. Tam inwestor planuje budowę siedmiu kurników na 303.000 sztuk brojlerów w jednym cyklu produkcyjnym. Planowane przedsięwzięcie jest w fazie uzgodnień. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji. Pismami zasypują wszystkie możliwe instytucje.  

 Budowa siedmiu kurników tematem zebrania w Niedźwiadach


- Ferma ma być przy mojej posesji - mówił w lutym Zygmunt Gendera, sołtys Niedźwiad.

- Ludzie wyremontowali sobie budynki, pobrali kredyty. Wszystko pięknie sobie zrobili, a tu ma powstać tyle kurników, w których będzie 300 tys. kurcząt - dodaje sołtys Niedźwiad.

- Tutaj się nawet przyprowadzili ludzie z Gostynia i Poznania. Teraz są w kropce, bo kto to kupi, jakby chcieli sprzedać. To jest tragedia - mówi mieszkanka Niedźwiad. Inwestor nawet nie przyszedł i nie porozmawiał  z mieszkańcami. Nie wiem, co z tego wyjdzie. Liczymy na to, że burmistrz wstawi się za nami - dodaje załamana kobieta.


Prócz Niedźwiad i Goli listy protestacyjne do władz gminy Jaraczewo,  Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu wysłali również mieszkańcy, Łukaszewa, Łobza, Łobzowca,  a także gminy Borek Wielkopolski (Borek, Jeżewo, Jawory, Skokówko) oraz Książ Wlkp. (Ługi, Mchy). Inwestycji sprzeciwia się organizacja "Przyszłość obliguje - działajmy EKO-czule" z Borku Wlkp. Jej zdaniem hodowla będzie miała niekorzystny wpływ m.in. na zalew w Jeżewie.  Ludzie obawiają się, że ferma chowu drobiu ( brojlerów) wraz z infrastrukturą będzie dla nich bardzo uciążliwa.Mieszkańcy robią wszystko, aby zablokować inwestycje. Sołtys Niedźwiad Zygmunt Gendera wraz z radą sołecką organizują w poniedziałek zebranie   poświęcone realnym zagrożeniom wynikającym z planowanej na terenie wsi fermy brojlerów o obsadzie 330 000 sztuk. Spotkanie odbędzie się 16 maja o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Niedźwiadach.

Eksperci z koalicji "Stop fermom" na zebraniu w Niedźwiadach  


 - Gościem spotkania będzie ekspert z koalicji społecznej "Stop fermom".Zaproszono także władze i radnych Miasta i Gminy Jaraczewo, sołtysów sąsiednich miejsco-wości oraz działaczy ekologicznych. Omówione zostaną m.in. kwestie planu zagospodarowania przestrzennego na terenach zdegradowanych ekologicznie przez składowisko pestycydów – informują w komunikacie orga-nizatorzy spotkania.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy