Reklama

Zaskakująca decyzja inwestora w sprawie budowy kurników w Woli Książęcej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: uniwerslane

Zaskakująca decyzja inwestora w sprawie budowy kurników w Woli Książęcej  - Zdjęcie główne

Zaskakująca decyzja inwestora w sprawie budowy kurników w Woli Książęcej | foto uniwerslane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 kurników na 606 tysięcy brojlerów w jednym cyklu produkcyjnym miało zostać wybudowanych w Woli Książęcej (gm. Kotlin). Okazuje się, że inwestor zmienił plany.

Reklama

Inwestycja była w fazie uzgodnień. Kiedy plany przedsiębiorcy ujrzały światło dzienne, mieszkańcy Hilarowa, Tarc i Woli Książęcej zaczęli wyrażać swoje obawy. Bali się przede wszystkim smrodu i gryzoni. Tym bardziej, że inwestycja miała być zlokalizowana na 15,4 ha działce w Woli Książęce, ale w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości Hilarów.
Wójt Kotlina wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Od samego początku mówił, że nie doprowadzi wody do tej inwestycji, bo będą tam zużywane duże jej ilości.

- Od momentu, kiedy jestem wójtem, pracuję nad tym, aby jak najbardziej unowocześnić naszą sieć i podawać naszym mieszkańcom wodę jak najlepszej jakości. Wykonujemy inwestycje wodociągowe, ale nie po to, aby wspomagać wspomniane przedsięwzięcie - mówi Mirosław Paterczyk.   

Ostatecznie okazało się, że mieszkańcy i wójt Kotlina nie muszą robić wszystkiego, aby zatrzymać budowę kurników. Inwestor - Krzysztof Pachura złożył do gminy Kotlin wniosek, w którym poinformował, że wycofuje się z realizacji przedsięwzięcia. Pod koniec marca wójt Kotlina umorzył postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowych dla budowy fermy chowu drobiu.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy