Reklama

Będzie debata nad stanem powiatu jarocińskiego. Można się zgłaszać do udziału. Podajemy, jak i do kiedy trzeba to zrobić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Będzie debata nad stanem powiatu jarocińskiego. Można się zgłaszać do udziału. Podajemy, jak i do kiedy trzeba to zrobić - Zdjęcie główne

Będzie debata nad stanem powiatu jarocińskiego | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie debata nad stanem powiatu jarocińskiego. Mogą w niej uczestniczyć mieszkańcy. Chęć udziału trzeba jednak wcześniej zgłosić. Podajemy, jak i do kiedy trzeba to zrobić.

Reklama

Zarząd powiatu zobowiązany jest do przygotowania raportu o stanie powiatu jarocińskiego. Zostanie on następnie poddany pod dyskusję na sesji. W debacie mogą uczestniczyć mieszkańcy. Chęć udziału trzeba jednak wcześniej zgłosić.  

Debata nad raportem o stanie powiatu a potem absolutorium dla zarządu

Raport o stanie powiatu obejmuje podsumowanie działalności zarządu w roku poprzednim, czyli 2022. W szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał rady powiatu.

Rada rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi powiatu, czyli staroście Lidii Czechak, jej zastępczyni Katarzynie Szymkowiak oraz członkowi Mariuszowi Stoleckiemu. Posiedzenie zaplanowane zostało na czwartek - 25 maja.

Zanim jednak zarząd zostanie „rozgrzeszony” musi odbyć się debata nad raportem o stanie powiatu. Uczestniczą w niej radni, zabierając głos bez ograniczeń czasowych oraz mieszkańcy powiatu (maksymalnie 15 osób). 

Zgłoszenie do debaty z podpisami co najmniej 150 osób

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w debacie, musi jednak wcześniej złożyć odpowiednie, pisemne zgłoszenie do przewodniczącego rady za pośrednictwem biura rady (pok. 22 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie). 

Zgłoszenie powinno zostać poparte podpisami co najmniej 150 osób. Należy je złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję absolutoryjną, czyli do środy - 24 maja.

W trakcie debaty mieszkańcy dopuszczani są do głosu według kolejności zgłoszeń. Po zakończeniu dyskusji nad raportem radni przegłosują projekt uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu a następnie absolutorium.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy