ASF powoduje 100-procentową śmiertelność wśród świń i dzików. Wszystkie zarażone wirusem zwierzęta padają. Wirus jest bardzo odporny na czynniki środowiskowe. Nie zabijają go również takie procesy jak wędzenie, peklowanie czy mrożenie. Na chwilę obecną nie ma skutecznej szczepionki, którą można by szczepić zwierzęta wrażliwe tj. świnie i dziki. Trudno powiedzieć kiedy taka szczepionka będzie dostępna. Jedyną metodą zwalczania ASF jest metoda administracyjna polegająca na wybijaniu zarażonych stad świń, w których stwierdzono wystąpienie ASF.
Służby robią wszystko, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się choroby.
ASF ciągle groźnie. Szkolenie o nowych zasadach bioasekuracji
Wielkopolska Izba Rolnicza wspólnie z Wojewódzkim i Powiatowym Lekarzem Weterynarii organizuje spotkanie informacyjne dla hodowców trzody chlewnej powiatu jarocińskiego w zakresie nowych zasad bioasekuracji.
Szkolenie odbędzie się w poniedziałek 5 lipca o godz. 9.30. Chętni powinni się zgłaszać pod numerem 574-470-720.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.