Reklama

Akcja "Góra Grosza" w szkole w Żerkowie. Udało się pobić zeszłoroczny rekord?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żerkowie co roku biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Czy w tym roku udało się pobić rekord, jaki szkoła ustanowiła rok temu?

Reklama

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie już od wielu lat wspiera potrzebujące dzieci będące pod opieką Towarzystwa Nasz Dom, włączając się do akcji „Góra Grosza”.
 
W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu dzieci udało się zebrać górę grosza o wartości 4350,75 zł i wadze 274,5 kg, czyli ponad ćwierć tony. Jak się okazało, była to trzecia największa w Polsce zebrana kwota w ramach XXII edycji akcji.
 
Do zeszłorocznej akcji przyłączyło się ponad 6.000 szkół i przedszkoli z całej Polski. Wspólna Góra Grosza miała wartośc prawie 2.300.000 zł.
 
Dzięki zebranym środkom udało się zorganizować:
  • Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci.
  • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego.
  • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu dla ponad 1000 dzieci.
  • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.
 

"Góra Grosza" 2023 w szkole w Żerkowie

W ramach 23. edycji akcji społeczność żerkowskiej podstawówki zebrała 166.189 monet, z których usypano górę grosza ważącą 328,1 kg o wartości 4.906,81 zł!
 
Oznacza to, że zeszłoroczny rekord, dzięki któremu szkoła znalazła się na trzecim miejscu w kraju, został pobity. Środki te zasilą „Towarzystwo Nasz Dom”.
 
Tradycyjnie zbiórka miała formę zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski konkursu na „Największą Klasową Górę Grosza”. Zwycięzcami zabawy są:
  • I miejsce – klasa Ic
  • II miejsce – klasa IIIb
  • III miejsce – klasa Va
 
Dziękujemy społeczności uczniowskiej za zaangażowanie, wychowawcom klas i świetlicy za motywowanie uczniów, rodzicom za organizowanie domowych zbiórek oraz sklepikowi szkolnemu za przekazanie monet. Specjalne podziękowania kierujemy do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie za ufundowanie nagród w naszym konkursie - napisali przedstawiciele placówki.
Pytanie brzmi: czy za rok uczniowie żerkowskiej podstawówki usypią jeszcze większą górę grosza? Trzymamy kciuki.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy