Reklama

Góra Grosza rusza w Żerkowie. Uda się pobić zeszłoroczny rekord?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie

Góra Grosza rusza w Żerkowie. Uda się pobić zeszłoroczny rekord? - Zdjęcie główne

foto Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie rusza XXIII edycja akcji „Góra Grosza”. Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord?

Reklama

Sukces szkolnej „Góry Grosza”

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie już od wielu lat wspiera potrzebujące dzieci będące pod opieką Towarzystwa Nasz Dom, włączając się do akcji „Góra Grosza”. W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu dzieci udało się zebrać górę grosza o wartości 4350,75 zł i wadze 274,5 kg, czyli ponad ćwierci tony. Jak się okazało, była to trzecia największa w Polsce zebrana w ramach XXII edycji akcji.
 
Ten niewątpliwy sukces to jeszcze jeden przykład fantastycznej współpracy całej społeczności naszej szkoły. Koordynujący akcję Samorząd Uczniowski pragnie zatem podziękować: rodzicom i wszystkim domownikom za skrzętne gromadzenie groszy w domach, wychowawcom klas i świetlicy szkolnej za mobilizowanie uczniów i skrupulatne przeliczanie zebranych monet, sklepikowi szkolnemu za przekazane grosze oraz Wam, drodzy uczniowie, za to, że tak bardzo zaangażowaliście się w pomoc potrzebującym rówieśnikom - czytamy na stronie szkoły.
Do zeszłorocznej akcji przyłączyło się ponad 6.000 szkół i przedszkoli z całej Polski. Wspólna Góra Grosza miala wartośc prawie 2.300.000 zł.

Dzięki zebranym środkom udało się zorganizować:
  • Programy stypendialne dla ponad 100 dzieci.
  • Akcję Ubrania od serca, która obdarowała ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego.
  • Wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w Warszawie, Słupsku i Wrocławiu dla ponad 1000 dzieci.
  • Całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

XXIII edycja akcji "Góra Grosza"

W tej chwili w żerkowskiej szkole trwa zbiórka w ramach tegorocznej edycji akcji. Społeczność szkolna ma nadzieję pobić zeszłoroczny rekord. Trzymamy kciuki, żeby się udało.
 
Co myślicie o akcji? Piszcie w komentarzach.
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy